500 plus

i

Autor: Shutterstock

500 plus

500 plus do tych rodziców we wrześniu dotrze wcześniej. Kiedy szybszy przelew?

2023-09-14 7:05

Kolejny okres wypłat popularnego świadczenia wychowawczego, znego jako "500 plus," właśnie rozpoczął się. Jednak we wrześniu nie wszyscy rodzice otrzymają te środki w oczekiwanym terminie, donosi dziennik "Fakt". Cały proces obsługi programu 500 plus jest prowadzony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). To właśnie ZUS rozpatruje wnioski, podejmuje decyzje o przyznaniu świadczenia i dokonuje wypłat.

Terminy wypłaty 500 plus - wrzesień 2023. Kiedy przyjdą pieniądze z 500 plus?

Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez ZUS, przelewy realizowane są co miesiąc w dziesięciu stałych terminach, a mianowicie: 2., 4., 7., 9., 12., 14., 16., 18., 20. i 22. dzień każdego miesiąca. Te daty są stałe i niezmienne, a ich wybór należy do ZUS.

Mimo że terminy są regularne, wrzesień może sprawić pewne zamieszanie wielu rodzicom, ponieważ 9. i 16. września przypadają na soboty. W pierwszym przypadku rodzice powinni spodziewać się wypłaty dzień wcześniej, czyli już w piątek, 8 września. Natomiast w drugim przypadku środki powinny trafić na konta rodziców najpóźniej w piątek, 15 września. Warto zatem zachować uwagę na te szczegóły, aby uniknąć nieporozumień związanych z terminami wypłat świadczenia "500 plus."

QUIZ PRL: Majówka w PRL-u. Czy każdy musiał iść w pochodach?

Pytanie 1 z 10
Taki dzień majowy…
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze