500+ po 12 dniach 1,4 mln wniosków

i

Autor: Stanisław Kowalczuk 500+ po 12 dniach 1,4 mln wniosków

500 plus na kontach wrocławian. Są pierwsze wypłaty w woj. dolnośląskim

2016-04-13 15:00

Ministerstwo rodziny poinformowało, że zaczęto już wypłacać świadczenia w ramach rządowego programu we Wrocławiu. Wczoraj wyszło 400 przelewów na dzieci dla mieszkańców Dolnego Śląska.

12 kwietnia wysłano ok. 400 przelewów do beneficjentów programu „Rodzina 500plus" z województwa dolnośląskiego, co oznacza, że pieniądze już powinny być na koncie. Jak podał Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski, w jego województwie złożono ok. 68 tys. wniosków o 500 zł na dziecko, z czego już 2,4 formularzy rozpatrzono pozytywnie.

Przeczytaj również: 500+. Nowy rekord wypłaty padł w Katowicach

Rządowy program działa niespełna 2 tygodnie, a do ministerstwa rodziny wpłynęło w tym czasie blisko 1,5 mln wniosków o 500 zł na dziecko. Z tego ponad 1 mln złożono w formie drukowanej. „Mamy po 12 dniach 1,4 mln wniosków (1,03 – papier, 0,37 – online)" – napisał wczoraj wieczorem na swoim profilu na Twitterze Bartosz Marczuk, podsekrtetarz stanu w MRPiPS.

Może zainteresować cię także: 500+. W Łodzi wypłacono rekordową sumę na jedną rodzinę

Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać do 1 lipca br., jednak praktyka pokazuje, że „kto pierwszy, ten lepszy". Chociaż ministerstwo rodziny zapewniało, że kolejność złożenia wniosku nie będzie decydowała o tym, kiedy dostaniemy pieniądze, to warto spróbować już teraz.

Źródła: wroclaw.pl, twitter.com/PawelHreniak

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze