Wakacje 2021 - kiedy się zaczynają i jak długo trwają?

i

Autor: Joel Gonsalves flickr.com Wakacje

500 plus na... rekreację! Czy zapowiada się nowe świadczenie?

2021-04-28 15:17

Przedsiębiorcy domagają się stworzenia Polskiego Bonu Sportowo-Rekreacyjnego. Jak podaje Radio Zet miałby on być dopłatą do kosztu usług oferowanych przez przedsiębiorców z branży.

Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny to rozwiązanie, które zostało zaproponowane rządowi przez Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Aquaparki i Pływalnie. Przedsiębiorcy uważają, że jego wprowadzenie nie tylko pomoże w odbudowaniu bazy klientów najbardziej dotkniętych rządowymi restrykcjami branż, lecz także wpisuje się w plany dotyczące polepszenia kondycji fizycznej Polaków.

Marek Kamieński, ekspert ds. turystyki: Bon to realne wakacje dla dzieci. Nie da się go przepić [Super Raport]

"Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny spełniałby dwa kluczowe zadania – pierwszy związany z ratowaniem branży, natomiast drugi to kluczowy aspekt wspierający regenerację zdrowotną polskiego społeczeństwa, a w szczególności dzieci i młodzieży, ponieważ ta grupa społeczna została szczególnie poszkodowana poprzez naukę zdalną i odosobnienie i wymaga szybkiego powrotu do aktywności fizycznej" - głosi apel branży sportowej i rekreacyjnej.

Sonda
Czy skorzystałbyś z Polskiego Bonu Sportowo-Rekreacyjnego

W propozycji przekazanej premierowi Mateuszowi Morawieckiemu nie uściślono także, czy Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny miałby być ograniczony wiekowo, czy też przysługiwać wszystkim chętnym na poprawienie kondycji po lockdownie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze