500 plus TYLKO dla pracujących i z minimalnym dochodem? Zmiany w świadczeniu konieczne. SONDA

2020-08-05 5:42 WSB
500 plus TYLKO dla pracujących! POWRÓT KRYTERIUM dochodowego
Autor: Shutterstock Czy rząd posłucha Polaków i wprowadzi poważniejsze zmiany w 500 plus?

Wielka rewolucja w 500 plus, czyli świadczenie wypłacane tylko dla pracujących oraz powrót kryterium dochodowego, które obowiązywało w programie do 2019 roku. Takich zmian programu Rodzina 500 plus żądają od rządu PiS Polacy, którzy zagłosowali w sondzie Super Expressu. Wcześniej pojawiła się propozycja wypłacania świadczenia w nowej formie, podobnie jak w przypadku bonu turystycznego. Część rozwiązań z nowego programu w 500 plus chcą nie tylko obywatele, ale też państwowe instytucje jak ZUS oraz wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Czy rząd posłucha Polaków i wprowadzi poważniejsze zmiany w 500 plus?

Wypłaty 500 plus tylko dla pracujących i odpowiednio zarabiających rodzin? Gdy po raz pierwszy wypłacono świadczenie 500 plus polskim rodzinom, by je otrzymać nie wystarczył sam wniosek. W programie Rodzina 500 plus obowiązywało bowiem wtedy kryterium dochodowe. Pieniądze na pierwsze dziecko otrzymywały rodziny, których dochód netto na jednego członka rodziny nie przekraczał 800 złotych. "Automatycznie" 500 plus wypłacane było dopiero na drugie i kolejne dziecko. Kryterium dochodowe zostało w 500 plus zniesione wraz ze zmianami w 2019 roku... teraz jednak Polacy domagają się jego powrotu, a dodatkowo ograniczenia wypłat 500 plus tylko dla pracujących!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Zmiany w 500 plus! Zabiorą pieniądze i dadzą bon elektroniczny? Minister Maląg stanowczo wyjaśnia

"Czy 500 plus powinno być wypłacane tylko osobom pracującym" - takie pytanie zadaliśmy czytelnikom "Super Expressu" i "Super Biznesu". Aż 80 proc. osób zdecydowało, że tylko zatrudnieni powinni mieć prawo do świadczenia 500 plus. Przeciwni takiemu rozwiązaniu stanowili 19 proc. głosujących. Polacy, zapytani o ponowne wprowadzenie kryterium dochodowego dla 500 plus byli mniej zgodni - 46 proc. osób była za takim ograniczeniem i tyle samo naszych czytelników stwierdziło, że nie chce kryterium dochodowego w 500 plus.

UWAGA! Wielkie zmiany w kodeksie pracy! NIE MUSISZ przychodzić do firmy! Rząd potwierdza

To nie pierwsze żądanie zmian w programie 500 plus w ostatnim czasie. Polacy zgodnie uznali, że 500 plus powinno być wypłacane podobnie jak bon turystyczny, by pieniądze ze świadczenia można było wydać tylko na konkretne cele. Co ciekawe, za rozwiązaniami z bonu turystycznego w 500 plus opowiedziały się w programie "Money. To się liczy" zarówno prezes ZUS, prof. prof. Gertruda Uścińska jak i wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Szefowa resortu rozwoju jednak w rozmowie z "Super Expressem" sprecyzowała, że nie chodzi o zastąpienie wypłat 500 plus bonem, a wprowadzenie pewnych rozwiązań technologicznych z bonu turystycznego.

CZYTAJ TEŻ: W każdy piątek szukają TUTAJ talentów. I tak do końca wakacji...

Czy jednak rosnące wydatki z budżetu państwa na walkę z efektami koronawirusa to nie dobry czas, by posłuchać głosu Polaków i wprowadzić zmiany w 500 plus?

Dramat wielu polskich rodzin! Rząd robi cięcia w 500+ ?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze