UWAGA! Wielkie zmiany w kodeksie pracy! NIE MUSISZ przychodzić do firmy! Rząd potwierdza

2020-08-02 12:47 WSB
Praca zdalna
Autor: Materiały prasowe Praca zdalna

Zmiany w kodeksie pracy i praca zdalna dla wszystkich Polaków ze względu na koronawirusa. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej potwierdza, że nie będziemy musieli stawiać się w zakładzie pracy na czas epidemii COVID-19. To prawdziwa rewolucja jeśli chodzi o prawa pracowników i podejście pracodawców, jednak konieczna ze względu na rekordowe liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Zobacz, do kiedy obowiązywać będzie praca zdalna i jak wyglądać ma nowelizacja kodeksu pracy.

Pracowniku! Nie musisz przychodzić do pracy! Dzięki nowelizacji kodeksu pracy rząd zamierza wprowadzić uregulowaną pracę zdalną na terenie całej Polski. Zmiany w obowiązkach pracowników podyktowane są stale rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce. Choć wielu pracodawców już wcześniej zdecydowało się na wprowadzenie pracy zdalnej to były problemy z jej prawnym uregulowaniem, jak chociażby czas pracy, przerwa czy sprzęt służbowy. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce, by wszystkie kwestie związane z pracą z domu zostały zawarte w znowelizowanym kodeksie pracy.

SZOK! Kaczyński MUSI ODEJŚĆ! Ważny powód. Nie ma złudzeń dla prezesa PiS

– Dążymy do tego, aby proponowane przez nas rozwiązania zostały zaakceptowane przez stronę społeczną: związki zawodowe oraz organizacje pracodawców na drodze konsensusu stron - stwierdziła, w rozmowie z PAP, minister Marlena Maląg.

ZOBACZ: Rewolucja w 500 plus. WIELKIE ZMIANY w programie! Polacy zdecydowali, ZUS popiera

Zmian w kodeksie pracy dotyczących pracy zdalnej domagają się sami pracodawcy. Choć obecnie istnieją zapisy regulujące pracę z domu, to są one tylko tymczasowe. Zawarte zostały w tarczy antykryzysowej i obowiązują tylko do 7 września, podczas gdy wielu pracowników w Polsce otrzymało informacje, że mają wrócić do normalnego trybu pracy już od 3 sierpnia 2020. Dlatego ministerstwo pracuje nad zmianami, które "pozwolą na stałe wprowadzić instytucję pracy zdalnej do polskiego porządku prawnego". Zmiany w kodeksie pracy dotyczące pracy zdalnej mamy zobaczyć po wakacjach, czyli zapewne równo z wygaśnięciem przepisów tarczy antykryzysowej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Bon turystyczny zaczyna działać! Jak skorzystać?

Tłumy na tatrzańskich szlakach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze