Co to jest lockdown. Czym to grozi?

2020-07-31 14:22 maal
koronawirus coronavirus test pozytywny pixabay
Autor: fernando zhiminaicela - Pixabay

Jesień w tym roku oznacza nie tylko sezon na grypę, ale także drugą falę pandemii koronawirusa. Czy powrót Covid-19 oznacza kolejny lockdown?

Po wielu tygodniach obostrzeń Polska nie uporała się z COVID-19. Epidemiolodzy zapowiadają, że jesienią nadejdzie druga fala pandemii. Jak prognozuje część ekspertów – wtedy uderzy w nas jednocześnie grypa i koronawirus. Już teraz mówi się o powrocie obostrzeń. Zapytany o sprawę w czerwcu minister Szumowski mówił, że ma wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię". Konsekwencją nadmiernego rozprzężenia może być powrót do dawnych obostrzeń. Łukasz Szumowski przyznał, że rząd rozważa taką możliwość, ale całkowitego lockdownu gospodarki nie będzie.

ZOBACZ TEŻ: UWAGA! Znowu trzeba będzie NOSIĆ MASECZKI. Powrót obostrzeń. Szumowski UJAWNIA

Wielka ewakuacja w mieście! Wszystko przez koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Lockdown to nic innego jak przymusowy pobyt osoby w danym miejscu, np. w domu, który wprowadzono dlatego, że ta osoba może stanowić zagrożenie. To nic innego jak zakaz wychodzenia. Takim lockdownem była np. akcja #ZostańWDomu wprowadzona na początku pandemii w Polsce, aby dać służbie zdrowia czas na przygotowanie się do wzrostu liczby chorych. Zamknięto większość sklepów i punktów usługowych, a wychodzenie mieszkańców z domu musiało być uzasadniony.

Już teraz mówi się o wprowadzeniu na nowo restrykcji. Zapytany o sprawę premie Morawiecki powiedziął, że rząd czeka na wytyczne GIS. Nie wyklucza jednak, że już w połowie sierpnia wracający z wakacji na południu Europy turyści, będą musieli trafić na dwutygodniową kwarantanne. Już teraz wprowadzono zakaz lotów do Czarnogóry i Luksemburga, gdzie wybuchły nowe ogniska choroby.

Najnowsze