Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości

i

Autor: Getty images Trzecia dawka szczepionki na koronawirusa. Pfizer nie ma wątpliwości

500 zł za szczepienie dla młodzieży. Rząd szykuje nowe zachęty

2021-07-09 7:45

Rząd planuje oferować młodzieży do 25. roku życia bon, jeśli się zaszczepią - informuje Fakt.pl. Projekt wzorowany jest na greckim programie zachęt. Osoby, które zdecydują się na przyjęcie preparatu, otrzymają 500 zł.

Rząd zmaga się z problemem zachęcenia do szczepienia osób, które jeszcze tego nie zrobiły. Na początku lipca ruszyła loteria szczepionkowa, ale po tygodniu zarejestrowało się 10 proc. uprawnionych. Kolejny pomysł władzy ma zachęcić do szczepienia młodzież.

Jak dowiedział się Fakt.pl zespół ds. promocji szczepień, w którym zasiadają przedstawiciele rządu i eksperci, omawiał ostatnio możliwość wprowadzenia zachęt do szczepienia dla osób w wieku od 18 do 25 lat. Osoby, te otrzymałyby 500 zł, które miałyby być bonusem na wakacje. Do świadczenia uprawniałaby legitymacja szkolna lub studencka. Osoby objęte programem miałyby otrzymać jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Szczegóły programu są wciąż nieznane. Nie ustalono, czy wypłata byłaby w formie gotówki, czy bonu elektronicznego na wzór bonu turystycznego. Wzorem jest system grecki, gdzie od 15 lipca osoby w wieku 18-26 lat za szczepienie otrzymają 150 euro w formie bonu. Będzie można go wydać na bilet lotniczy, pociągowy czy na statek, a nawet na koncert.

Grecki rząd oszacował, że z programu skorzysta ok. 940 tys. osób. Główny sposób zachęty do szczepień do loteria szczepionkowa. Rozpoczęła się 1 lipca i potrwa do 30 września. W tym czasie będzie można wygrać nagrody pieniężne oraz rzeczowe. 

Sonda
Czy zdążyłeś się już zaszczepić przeciw Covid-19?

Codziennie do wygrania są nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych wynosi 14 mln 300 tys. zł. Nagrody tygodniowe przyznawane są co tydzień, w każdą środę.

Tutaj do wygrania jest 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych. Nagrody miesięczne - przewidziano trzy losowania w okresie trwania loterii, w której trakcie będzie można wygrać sześć nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. zł oraz sześć samochodów osobowych Toyota Corolla. Finałowe losowanie odbędzie się 6 października. Do wygrania będą dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR.

Szalona promocja w Biedronce. Lody za 1 zł, kiełbasy, chipsy i produkty vege za darmo!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze