57 tys. zł – tyle dorobił sobie szef Sądu Apelacyjnego w Poznaniu [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

2017-07-04 17:29

Krzysztof Józefowicz to sędzia, który kieruje poznańskim Sądem Apelacyjnym. Oprócz pensji z tego tytułu (której wysokości nie musi ujawniać w oświadczeniu majątkowym) ma też kilka dodatkowych zajęć, które w 2016 r. przyniosły mu 57 tys. zł.

Józefowicz zgromadził 85 tys. zł oszczędności. Ma też 2 tys. euro i 150 dolarów. Do składu jego wspólnego majątku zalicza się również dom letniskowy o powierzchni nieco ponad 91 m kw., który stoi na 663-metrowej działce. Do tego dochodzą dwa mieszkania – 87- i 26-metrowe oraz działka z garażem (16 m kw.) wraz z udziałem w drodze dojazdowej.

ZOBACZ TEŻ: Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie ma pierścionek za 20 tys. zł! [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Sędzia Józefowicz, prócz dwóch samochodów, nie posiada żadnych cennych ruchomości. Wspomniane auta zaś, oba marki Honda, pochodzą z 2009 i 2010 roku. Szef poznańskiego Sądu Apelacyjnego nie ma długów, przynajmniej przekraczających 10 tys. zł, które trzeba uwzględnić w oświadczeniu majątkowym.

ZOBACZ TEŻ: [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE SĘDZIÓW] Zobacz jaki majątek ma prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf

Sędzia skrupulatnie zaznaczył w dokumencie, że poza kierowaniem sądem, zajmuje się również prowadzeniem wykładów z zakresu prawa, udziela się w zespołach przygotowujących pytania na państwowe egzaminy zawodowe oraz uczestniczy w komisjach egzaminacyjnych organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Wszystko to w 2016 r. przyniosło mu dodatkowo 57 tys. zł.

Źródło: krs.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze