Bosch w Pogotowiu LPR

i

Autor: Materiały prasowe

AGD marki Bosch dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

2020-04-17 15:01

W ramach akcji #BoschwPogotowiu firma BSH przekazała właśnie sprzęty do wszystkich 22 baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w całej Polsce.

Firma BSH (w portfolio, której znajdują się AGD marki Bosch) już w pierwszych dniach walki z wirusem COVID-19, rozpoczęła akcje pomocowe wspierające szpitale i stacje ratownictwa medycznego. Jednym z pierwszych beneficjentów akcji #BoschwPogotowiu jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR). Na rzecz jednostki firma BSH przekazało pralki oraz suszarki do ubrań, doposażając tym samym wszystkie 22 bazy LPR w całym kraju.

Każdego roku Lotnicze Pogotowie Ratunkowe nie tylko transportuje pacjentów, ale przede wszystkim niesie pomoc medyczną dla kilkunastu tysięcy potrzebujących, ofiar wypadków czy nagłych zachorowań bezpośrednio w miejscu zdarzenia. Również w sytuacji pandemii załogi udzielają medycznych czynności ratunkowych na najwyższym poziomie. Walka z czasem jest czynnikiem dominującym w pracy służby medycznej. „Często ratownicy nie mają tego czasu, by zatroszczyć się o siebie. Mamy nadzieję, że dzięki przekazanemu AGD będą mieli poczucie, że ktoś czuwa nad tym, by w trakcie służby poczuli się bezpieczni. W ten sposób chcemy zwrócić im dobro, jakim się dzielą z nami wszystkimi na co dzień” – dodają koordynatorzy akcji #BoschwPogotowiu.

- Sprzęt otrzymany od firmy BSH na pewno przyczyni się do szybszego odtworzenia gotowości załóg. W obecnej sytuacji, kiedy dbałość o higienę jest szczególnie ważna, zwiększyło się zapotrzebowanie na czyszczenie, pranie, dezynfekcję również odzieży wierzchniej. Podarowane pralki i suszarki pozwolą szybciej wykorzystać np. uprany kombinezon – mówi Justyna Sochacka, rzecznik prasowy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze