Facebook kończy z cenzurą?

i

Autor: Shutterstock

Albicla: Prawica zakłada konkurencję dla Facebooka. "Bez lewackiej cenzury"

2021-01-20 12:08

Albicla to nowy portal społecznościowy, za którym stoją osoby związane z "Gazetą Polską", portalem Niezalezna.pl i "Strefą Wolnego Słowa". Twórcy obiecują rodzimą alternatywę dla globalnego molocha, którym są Facebook czy Twitter. Obiecują brak cenzury.

Zablokowanie Donalda Trumpa na wielu platformach społecznościowych stało się impulsem dla środowisk prawicowych do poszukiwania alternatywy dla globalnych serwisów, takich jak Facebook czy Twitter. Prawicowcy, czujący się prześladowani za poglądy w mediach społecznościowych, tworzą ostatnio liczne nowe serwisy. Swoją wersję Facebooka tworzą także osoby związane z "Gazetą Polską". Rodzimym medium społecznościowym ma być Albicla.

- Nie ma wątpliwości, że od kilku lat o kształcie internetu decydują globalne korporacje, takie jak: Facebook, Google, Twitter, Amazon itd. W ciągu ostatnich tygodni mogliśmy się przekonać, że ocenzurowanie w mediach społecznościowych prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa nie stanowi dla nich dużego wyzwania - czytamy na Niezalezna.pl

Albicla ma działać na zasadzie ALC, "all clear", czyli "Wszystko jasne". Twórcy obiecują alternatywę dla światowych gigantów, na której nie będzie cenzury i blokowania kont.

- Już dzisiaj rusza portal Albicla.com, w którym konto może założyć każdy internauta ceniący sobie wolność słowa. Będzie to forum dyskusyjne, pozbawione cenzury praktykowanej przez światowych gigantów społecznościowych. Drugą maksymą przyświecającą jest: „ABC – A Better Choice”, co w języku angielskim oznacza „lepszy wybór” - zachwalają autorzy.

GIGANTYCZNY mandat za wyrzucenie papierka na chodnik. Ile zapłacisz za śmiecenie na ulicy?

dr Małgorzata Bonikowska: Trump jest zagrożeniem dla świata [Super Raport]

Albicla ma być dostępna dla użytkowników z całego świata. Planowane są wersje anglojęzyczna i węgierska. Bazą dla serwisu jest platforma, na której odbywały się wirtualne spotkania klubów Gazety Polskiej. Rejestracja rozpocznie się 20 stycznia o godzinie 17, ale jeszcze nie wszystkie funkcje są dostępne. - Założenie swoich kont na portalu przygotowanym przez nasze środowisko już zapowiedziało wielu przedstawicieli świata nauki i polityki - twierdzą twórcy.

- Będziemy go rozwijać, aż doprowadzimy do momentu, gdy będzie alternatywą dla dominacji kilku cybernetycznych zamordystów - powiedział Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Co znaczy "Albicla"? To skrót od łacińskiego wyrażenia „aquila alba” oznaczającego „orzeł biały”.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze