Alior Bank

i

Autor: Maciej Goclon

Alior Bank - ważne zmiany w zarządzie

2018-11-27 9:50

Rada Nadzorcza Alior Banku zdecydowała o uzupełnieniu obecnego składu Zarządu. Powołano nowych wiceprezesów odpowiedzialnych za obszary ryzyka, bezpieczeństwa oraz bankowość prywatną. Wszyscy nowi członkowie mają doświadczenie wyniesione z innych banków.

Zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej z dnia 26 listopada 2018 roku do Zarządu Alior Banku został powołany Marek Szcześniak. Jednocześnie Rada Nadzorcza wystąpi do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o zgodę na powierzenie mu funkcji wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za ryzyko. Nowy członek zarządu przez ostatnie lata związany był z Grupą PKO BP, gdzie jako wiceprezes nadzorował funkcje zarządzania ryzykiem w Kredobanku, a następnie w PKO Banku Hipotecznym.

To dla mnie bardzo ważne, że dzięki dobrej współpracy z Radą Nadzorczą udało się uzupełnić Zarząd o kompetentnych menedżerów z wieloletnim doświadczeniem w dużych bankach – powiedział Krzysztof Bachta, wiceprezes Alior Banku kierujący pracami Zarządu.

Skład Zarządu uzupełni także Seweryn Kowalczyk, dotychczasowy dyrektor zarządzający w pionie bezpieczeństwa w Alior Banku, Dariusz Szwed, menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze bankowym, który będzie nadzorował obszar Private Banking, oraz Tomasza Biłous, który związany był od 2006 roku z ING Bankiem Śląskim, gdzie przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za departament kontrolingu.

Jednocześnie Alior Bank poinformował, że Filip Gorczyca złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu.

– Dzięki dzisiejszym powołaniom wzmacniamy Zarząd Alior Banku o profesjonalistów, którzy wywodzą się z dojrzałych organizacji bankowych. Liczę, że w takim składzie będziemy jeszcze skuteczniej realizować wyznaczoną strategię i przynosić większy zysk dla akcjonariuszy – dodaje Krzysztof Bachta.

Od czasow przejecia przez grupe PZU części akcji Alior Banku, największa kapitalizację Alior Bank miał za czasow odwołanego w marcu prezesa Michała Chyczewskiego. Wówczas kapitalizacja banku wyniosla 10 miliardów, a kurs akcji 88 zlotych.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze