Jarosław Olejarza( prezes Femion Technology). XIII Europejski Kongres Gospodarczy 2021

i

Autor: Art Service/Super Express

Prezes Femion Technology: Banki muszą przygotować się na zmianę pokoleniową

2021-09-22 13:18

Banki muszą się przygotować na zmianę pokoleniową. Otwarta bankowość umożliwia podmiotom trzecim na dostęp do danych i informacji na rachunki bankowym w celu świadczenia nowoczesnych usług – powiedział w rozmowie z Super Expressem Jarosław Olejarz, prezes Femion Technology. Całą rozmowę obejrzycie poniżej

O otwartej bankowości rozmawialiśmy z Jarosławem Olejarzem, prezesem Femion Technology, spółki tworzącej rozwiązania dla e-commerce. - Otwarta bankowość pozwala świadczyć nowoczesne usługi bankowe. Umożliwia dostęp do informacji do rachunku bankowego, pozwala inicjować transakcje płatnicze – powiedział prezes Olejarz. Możemy szybciej i lepiej uzyskać przez klienta informację co do jego wiarygodności bankowej – dodał. - Łatwiej jest ocenić wiarygodność płatniczą i szybciej dostać dofinansowanie, zmniejszyć ryzyko kredytowe i zaproponować lepszy procent. - Na podstawie otwartej bankowości będą powstawać nowe usługi pozwalające zarządzać finansami z jednego miejsca, w łatwiejszy sposób, z korzyścią dla klienta.

Pozwoli też zmienić sposób rozliczeń w Internecie, bez pośredników. Pieniądze płyną bezpośrednio z rachunku klienta na rachunek sklepu.

EKG 2021. Jarosław Olejarz: banki muszą przystosować się do zmiany pokoleniowej

- Otwarta bankowość wymusi na tradycyjnych bankach zmianę podejścia do klienta – stwierdził prezes Olejarz. - W centrum uwagi ma być klient a nie produkt. My nie jesteśmy bankiem a bankowością, nie gromadzimy depozytów, co daje większą elastyczność w tworzeniu rozwiązań dopasowanych do klienta, np. odroczone płatności. - Mamy do czynienia ze zmianą pokoleniową i banki muszą się do tych zmian dostosować.

Sonda
Czy przez pandemię częściej korzystasz z bankowości cyfrowej?
Najnowsze