We wrześniu 500 plus może przyjść w innym terminie. Wszystko przez jedną rzecz

i

Autor: Archiwum We wrześniu 500 plus może przyjść w innym terminie. Wszystko przez jedną rzecz

O co chodzi?

Banki zabierają 500 plus! To już masowa skala

2023-09-17 12:39

500 plus pomaga wielu rodzicom w dopięciu rodzinnego budżetu, a część z nich zapewne nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tego wpływu na konto. Choć zgodnie z prawem te środki nie mogą zostać zajęte przez komornika, Polacy coraz częściej skarżą się, że zostało im zabrane.

Zdarza się jednak, że pieniądze zostają zajęte. pomogą Jak się okazuje, biuro prasowe Rzecznika Finansowego od początku 2020 roku do dziś otrzymało 414 wniosków z prośbą o interwencję w sprawie egzekucji komorniczej.

Jak ustalił portal money.pl, Polacy najczęściej skarżą się na przykład na zajęcie konta na wniosek Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego bez wcześniejszego powiadomienia o prowadzeniu sprawy czy zajęcie środków z 500 plus lub zasiłku pielęgnacyjnego. Pojawiły się także skargi na zajęcie większej kwoty niż jest to prawnie dozwolone.

Najczęściej, o 93 razy, o interwencje prosili klienci banku PKO, klienci mBanku (44 interwencje) i Pekao (37 skarg). Warto zatem znać swoje prawa i domagać się ich przestrzegania oraz wiedzieć, jakie ograniczenia w postępowaniu egzekucyjnym ma komornik. Pomóc może właśnie rzecznik Finansowy, który pomaga konsumentom z problemami wynikającymi z zajęć komorniczych. Udziela wsparcia także w rozwiązywaniu problemów dotyczących firm z rynku finansowego na wiele sposobów.

Sonda
Czy dodatek 500 plus jest potrzebny?
Mentzen o 800 plus. Jednoznaczne słowa
Najnowsze