Bat na przedsiębiorców łamiących przepisy. Nie będzie dla nich tarczy antykryzysowej

2021 rokiem masowych BANKRUCTW? Zachodniopomorscy przedsiębiorcy biją na ALARM!
Autor: Andrew Khoroshavin / CC0 / pixabay.com

Przedsiębiorstwa, które świadomie łamią przepisy sanitarne, po ukaraniu stracą możliwość skorzystania z tarczy antykryzysowej – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Jak podkreślił, takie firmy nie powinny korzystać z pomocy publicznej, na którą składają się podatnicy.

Rzecznik rządu w Programie Trzecim Polskiego Radia pytany był o słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który w środę wieczorem, podczas internetowej sesji pytań i odpowiedzi, powiedział, że sklepy i galerie, które nie będą przestrzegać zasad sanitarnych, będą zamykane.

Masło za darmo w Lidlu. Nowa promocja!

Müller podkreślił, że tylko w tym tygodniu odbyło się kilka tysięcy kontroli policji i sanepidu. – Do piątku spodziewam się, że to będzie co najmniej kilkadziesiąt tysięcy kontroli, które będą w różnych miejscach – mówił.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Jest praca dla kurierów. Mogą zarobić do 8 tysięcy złotych

Jak zaznaczył rzecznik rządu, konsekwencje są podwójne. – Z jednej strony, oczywiście, sanepid może zamknąć taką firmę, która nie przestrzega zasad sanitarnych – to wynika z ogólnych przepisów sanitarnych. Z drugiej strony, te przedsiębiorstwa, które łamią przepisy sanitarne, po ukaraniu stracą możliwość skorzystania z tarczy antykryzysowej – dodał Müller. Według niego firmy świadomie łamiące przepisy, wprowadzone, aby ograniczyć liczbę zachorowań, nie powinny korzystać z pomocy publicznej – z pomocy, na którą składają się podatnicy.

Najnowsze