Europejskie Kongres Gospodarczy, Katowice 2021. Beata Daszyńska-Muzyczka

i

Autor: ART SERVICE Europejskie Kongres Gospodarczy, Katowice 2021. Beata Daszyńska-Muzyczka

Beata Daszyńska-Muzyczka: Pomoc dla przedsiębiorców w pandemii zostanie przedłużona

2021-09-21 15:05

Pandemia koronawirusa wciąż trwa. Chociaż na horyzoncie coraz wyraźniej widać jej koniec, wciąż odczuwalne są skutki gospodarcze koronawirusa. Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK, który od początku pandemii wspierał przedsiębiorców, przekonuje, że pomoc dla firm powinna zostać wydłużona na co najmniej pół roku po zażegnaniu kryzysu.

BGK przedstawił strategię na lata 2021-2025. Jak wytłumaczyła nam prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, pięcioletnia strategia została umieszczona w symbolice drzewa. Opiera się na trzech założeniach: zielony, odpowiedzialny i zrównoważony. BGK chce wspierać sektor prywatny i publiczny w oparciu o osiem różnych programów. - Każde nasze działanie będzie przechodzić przez nasze trzy najważniejsze filary biznesowe - powiedziała prezes BGK.

BGK wspierał firmy od początku pandemii. Jednocześnie działał jako bank i wspierał programy rządowe. Jak wyglądać będzie pomoc w przyszłym roku? - Komisja przedłuża formy pomocy do połowy przyszłego roku. Wszystko wskazuje na to, że pomoc będzie wydłużona. Samo podniesienie się czy zakończenie kryzysu, ogłoszenie, że już nie ma wirusa i możemy się swobodnie przemieszczać, w ogóle nie oznacza, że w takim samym tempie podnosi się gospodarka. Dlatego te mechanizmy powinny być zachowane co najmniej przez pół roku, lub rok po zakończeniu kryzysu - powiedziała.

EKG 2021. Beata Daszyńska-Muzyczka. Pomoc dla przedsiębiorców w pandemii zostanie przedłużona
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany