Paweł Mucha

i

Autor: East News Paweł Mucha

Narodowy Bank Polski

Będzie nowy członek zarządu NBP! To bliski współpracownik Andrzeja Dudy

2022-08-26 10:34

Nowy członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego ma zostać Paweł Mucha. Kim jest Paweł Mucha? To doradca prezesa NBP Adama Glapińskiego i doradca prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Paweł Mucha jest też przewodniczącym rady nadzorczej PZU. Prywatnie to brat Rafała Muchy, wiceprezesa spółki Enea. Ma 41 lat i pochodzi z Gryfina. Na nowym stanowisku może zarabiać 60 tys. zł miesięcznie.

Paweł Mucha w zarządzie NBP

Zmiany w zarządzie NBP. Z nieoficjalnych informacji Business Insider Polska wynika, że do zarządu NBP zostanie powołany Paweł Mucha. Kim jest Paweł Mucha i dlaczego właśnie on ma dostać tak intratne stanowisko? Warto wspomnieć, że kwota wynagrodzenia wiceprezesa NBP przekracza 60 tys. zł miesięcznie. Zatem otrzymanie takiej posady to nie lada gratka. Paweł Mucha to były prezydencki minister i zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Paweł Mucha pełni funkcję doradcy społecznego Andrzeja Dudy, ale i doradcy prezesa NBP Adama Glapińskiego. Paweł Mucha jest także przewodniczącym rady nadzorczej PZU. Jeśli wejdzie do zarządu NPB, to będzie musiał zrezygnować z posady w tejże spółce. Zgodnie z przepisami członków zarządu NBP powołuje prezydent na wniosek prezesa banku centralnego.

Kim jest Paweł Mucha 

Paweł Mucha urodził się w Gryfinie w 1981 roku. Z zawodu jest adwokatem. Ukończył  studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Paweł mucha to działacz społeczny, samorządowiec i urzędnik państwowy. Jak czytamy na oficjalnej stronie prezydenta RP, minister Paweł Mucha jest żonaty (żona Patrycja Biernat–Mucha), ma dwoje dzieci (syn Marek – 12 l. i córka Klara – 5 l. ). Mieszka w Gryfinie. Jest też bratem Rafała Muchy, posła na Sejm VIII Kadencji z PiS i obecnie wiceprezesa spółki Enea.

Pieniądze to nie wszystko Stanisław Szwed
Sonda
Czy zbierasz monety kolekcjonerskie NBP?
Najnowsze