Biedronka

i

Autor: Marek Kudelski / SUPER EXPRESS

"Kropka TV" nagle zupełnie zniknęła

Biedronka wycofała cały nakład gazetki ze sklepów. Winna homofobiczna reklama

2022-08-16 18:13

Biedronka wycofała cały nakład magazynu telewizyjnego "Kropka TV" ze sklepów na terenie kraju. Powodem do podjęcia takiej decyzji była homofobiczna reklama, która znalazła się wewnątrz periodyku. Czytamy w niej o "pedałach", wyzywaniu od gejów, a kobiety przedstawione są jako "sztuki", "laski", "gorące dziewczynki". Gazeta niedługo zniknie z rynku.

Skandal wywołał najnowszy numer gazetki "Kropka TV", a dokładniej znajdująca się w nim reklama środka na wzrost penisa. Plastry Erodes dorobiły się bowiem tak ostrej i niestosownej promocji, że magazyn wydawany przez Edipresse Kolekcje z hukiem wyleciał z półek w Biedronce.

"Kropka TV" wyrzucona z Biedronki. Przez reklamę o powiększaniu penisa

W kontrowersyjnej reklamie czytamy krótką opowieść niejakiego Zygmunta, który skarży się na problemy z krótkim przyrodzeniem. Stylistykę i sposób narracji zapowiadają krzykliwe hasła, które znalazły się u góry strony z reklamą plastrów Erodes. - Nie pozwól, by za plecami nazywali się gejem! Odzyskaj 100% męskości, powiększ penisa i zyskaj twarde jak skała erekcje. Już za 24 godziny wyrwiesz laskę sprzed nosa temu, kto teraz się z Ciebie nabija! - czytamy na wstępie.

Reklama szybko spotkała się z krytyką środowisk LGBT. Jako pierwszy sprawę nagłośnił portal Queer.pl. W reakcji na doniesienia o tym, że reklama budzi kontrowersje, Biedronka zdecydowała się wycofać cały nakład gazetki telewizyjnej "Kropka TV".

Biedronka odcina się od homofobicznych treści. Magazyn w październiku czeka likwidacja

Sieciówka wydała w sprawie oficjalne oświadczenie. Czytamy w nim, że Biedronka jednoznacznie odcina się od homofobicznych treści z reklamy i przypomina, że nie odpowiada za treści w reklamach magazynu.

Sieć Biedronka zdecydowanie odcina się od homofobicznych treści naruszających godność. Jednocześnie podkreślamy, że nie jesteśmy wydawcą Kropki.tv i nie odpowiadamy za treści publikowane przez innych reklamodawców akceptowanych przez wydawcę. W związku z zaistniałą sytuacją, podjęliśmy decyzję o wycofaniu z naszych sklepów całego nakładu numeru zawierającego niezgodne z wartościami naszej firmy treści - czytamy w oświadczeniu przesłanym redakcji Queer.pl.

W październiku 2022 zakończone zostanie wydawanie gazetki telewizyjnej "Kropka TV". Decyzja o likwidacji periodyku zapadła jednak jeszcze przed wydaniem kontrowersyjnej reklamy. Informacje w tej sprawie zaczęły pojawiać się jeszcze na początku sierpnia.

Poniżej galeria, w której krok po kroku wyjaśniamy, jak zdobyć dodatek węglowy

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Daca
Sonda
Czy robisz zakupy w Biedronce?
Najnowsze