Wakacje kredytowe

i

Autor: Towfiqu barbhuiya Wakacje kredytowe w Polsce

Raty wakacji kredytowych

Wakacje kredytowe: Przesunięte raty mogą być dużo wyższe

2022-08-16 14:19

Raty zostają przesunięte na koniec harmonogramu spłat. Nie wiadomo teraz, jaka dokładnie będzie wysokość przesuniętych rat na koniec okresu kredytowania. Będzie to zależeć od wysokości stóp procentowych, gdy nadejdzie moment spłaty. Kredytobiorca sam zdecyduje czy skorzysta ze wszystkich, czy tylko z niektórych możliwych okresów odroczenia spłaty.

Wakacje kredytowe i przesunięte raty

Jak informuje Rzecznik Finansowy, to klient decyduje o tym, czy chce skorzystać ze wszystkich możliwych okresów odroczenia spłaty, czy tylko z niektórych. Ponadto od niego zależy, czy chce wniosek złożyć z góry na wszystkie okresy, czy osobno. Do banków wpłynęło mnóstwo wniosków i dotyczyły tego, że placówki wymagały złożenia odrębnych wniosków na zawieszenie każdej z rat. Takie działanie było bezprawne i po interwencji Urzędu większość banków zaczęła umożliwiać składanie wniosków na dowolny okres

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Daca

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe?

Rzecznik finansowy informuje, że kredytobiorca decyduje, w jakim zakresie skorzysta z możliwości zawieszenia spłaty rat kredytu. - (...) Kredytobiorca sam decyduje czy skorzysta z wszystkich możliwych okresów odroczenia spłaty czy tylko z niektórych. Podobnie czy złoży wniosek od razu na cały okres wakacji kredytowych czy też zdecyduje się składać odrębne wnioski na każdy kwartał- wyjaśnia Rzecznik Finansowy. 

Wnioski można składać również papierowo, nie tylko w formie elektronicznej. Należy skorzystać z gotowego wzoru, wydrukować, wypełnić i złożyć wniosek.

Sonda
Czy złożyłeś już wniosek o wakacje kredytowe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze