Kino

i

Autor: Pixabay

Święto Kina 2022

Bilety do kina po 10 złotych w całej Polsce! Kiedy?

2022-10-26 13:05

Już za kilka dni, bo 30 października w Polsce obchodzone będzie Święto Kina. Z tej okazji wiele multipleksów i kin studyjnych przygotowało wyjątkowe ceny biletów. W niedzielę klienci w całej Polsce będą mogli pójść na seans za jedynie 10 zł! To jedyny taki dzień w roku, którego nie może przegapić żaden kinoman.

Święto Kina 2022. Akcja promocyjna w całej Polsce

Ostatnie lata przyniosły kinom w całym kraju ogromne straty finansowe. Powodem była pandemia i tego typu miejsca publiczne nie mogły funkcjonować. Po ich ponownym otwarciu, wielbiciele oglądania filmów na dużym ekranie znów pognali do kin, jednak było ich znacznie mniej niż przed pandemią koronawirusa. Według opublikowanego w lipcu raportu Krajowego Instytutu Mediów, w ciągu ostatnich 12 miesięcy do kin udało się tylko 27,9 proc. obywateli, a według danych boxoffice.pl w 2021 r. sprzedano jedynie 21,9 mln biletów. To ogromny spadek w porównaniu do 2019 r. kiedy to sprzedanych wejściówek było 62 mln. Zainteresowanie kinami wciąż jest, jednak obecnym problemem jest wysoka inflacja, przez co Polacy nierzadko rezygnują z tej atrakcji. Święto Kina 2022, które przypada na 30 października (niedziela) to akcja promocyjna, która z pewnością zachęci wielu Polaków do kupna biletów na niedzielny seans.

Bilety do kina za 10 zł. Jakie kina biorą udział?

W niedzielę mnóstwo kin w całej Polsce świętować będzie kinematografię. Z okazji tegorocznego “Święta Kina” bilety będą kosztowały jedynie 10 zł. To jedyny taki dzień w roku, którego nie może przegapić żaden wielbiciel filmów. W akcji promocyjnej biorą udział m.in. Multikino, Cinema City, Helios oraz wiele kin studyjnych, które działają w miastach np. Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Lublinie czy Wrocławiu. Szczegóły można przeczytać na oficjalnej stronie Święta Kina.

Sonda
Czy lubicie chodzić do kina?
Pieniądze to nie wszystko Ireneusz Dąbrowski
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze