Bill Gates się rozwodzi! Jaki majątek mają do podziału Bill i Melinda Gates?

2021-05-04 6:03
Bill Gates
Autor: archiwum se.pl

Bill Gates i Melidna Gates się rozwodzą! To będzie jeden z najgłośniejszych rozwodów wszech czasów. Jeden z najbogatszych ludzi świata i jego żona wydali właśnie oświadczenie, w którym ujawniają, że po 27 latach małżeństwa zdecydowali się rozstać. Obecnie Bill Gates plasuje się na czwartym miejscu listy najbogatszych ludzi świata według Bloomberga. Jaki majątek mają do podziału Bill i Melinda Gates? Czy będzie walka o tę fortunę? Jaka jest historia związku założyciela Microsoft i Melindy Gates?

"Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zdecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo. Przez ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje wspaniałych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie, by zapewnić wszystkim ludziom zdrowe, twórcze życie. Nadal podzielamy wiarę w tę misję i zamierzamy wspólnie ją kontynuować w naszej fundacji, ale już nie wierzymy w to, że możemy rozwijać się jako para w kolejnych etapach naszego życia. Prosimy o uszanowanie prywatnoci naszej rodziny". Takie oświadczenie niespodziewanie opublikowali na swoich kontach na Twitterze Bill Gates i Melinda Gates. Sławna para miliarderów rozwodzi się! Obecnie Bill Gates plasuje się na czwartym miejscu listy najbogatszych ludzi świata według Bloomberga. Ma 146 miliardów dolarów. Najbogatszym człowiekiem świata jest Jeff Bezos z 197 miliardami. Jak się okazuje, Bill i Melinda Gates nie podpisali intercyzy! Czy będzie walka o majątek? Wbrew uprzejmemu oświadczeniu może tak się stać. Wiadomo, że to Melinda Gates złożyła wniosek rozwodowy, stwierdzając w nim, że jej małżeństwo zostało "bezpowrotnie zniszczone".

NIE PRZEGAP: Cezary Gmyz oburzony! Wszedł do niemieckiego sklepu i zobaczył TO

Jennifer (25 l.), córka pary ogłosiła w mediach społecznościowych, że "cała rodzina przechodzi trudny czas". Za rozstaniem może więc stać nie tyle spokojna decyzja, a jakiś tajemniczy dramat. Wniosek rozwodowy został złożony w Sądzie Najwyższym w Waszyngtonie, Melinda Gates poprosiła o wyznaczenie terminu rozprawy dopiero na kwiecień 2022 roku. To będzie na pewno jeden z najgłośniejszych i najdroższych rozwodów świata, lecz pod tym drugim względem nie dorówna rozwodowi Jeffa Bezosa. On i Mackenzie Bezos mieli do podziału 150 miliardów dolarów - niewiele mniej niż dziś Gatesowie. Bill i Melinda Gates poznali się w 1987 roku. Melinda była pracownikiem Microsoftu, sławnej komputerowej firmy założonej przez Billa Gatesa. Siedzieli obok siebie w pracowniczej stołówce. Pobrali się w 1994 roku. Mają troje dzieci, to Jennifer Katharine Gates (25 l.), Rory John Gates (22 l.) i Phoebe Adele Gates (19 l.). W 2000 roku założyli Bill & Melinda Gates Foundation, organizację zajmującą się m.in. walką z AIDS i wspomaganiem edukacji w biednych krajach. Bill Gates zajmował pierwsze miejsce na liście najbogatszych Amerykanów od 1993 do 2007 roku oraz pierwsze na liście miliarderów od 1995 do 2007 roku.

NIE PRZEGAP: Księżna Kate i William planują ZEMSTĘ? Meghan Markle ma powody do obaw!

Jaki majątek zgromadził Krzysztof Krawczyk? Jaką miał emeryturę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze