Marta Gasik

i

Autor: Art Service/Super Express Marta Gasik

EKG 2023

Biznes w wielkiej chmurze. Jak działa chmura Microsoftu?

2023-05-02 8:27

Próg wejścia w chmurę w dzisiejszych czasach jest już bardzo niski. Sprowadza się to do wyklikania w portalach internetowych subskrybcji, podłączenie się do tego i już można korzystać z chmury i ze związanych z nią benefitów. Mówimy tutaj o infrastrukturze Azure, która może zastąpić fizyczne serwerownie, ale i o usługach, które codziennie napędzają nasz współczesny biznes: o komunikatorach, mailach, które są w tym momencie przechowywane w chmurze - mówi Marta Gasik, Microsoft Polska.

Jak dziś funkcjonuje biznes w sieci?

Marta Gasik, Microsoft Polska: Z punktu widzenia Microsoftu kluczowe jest udostępnianie narzędzi, które pozwalają klientom dokonywać odpowiednich dla siebie wyborów. I tutaj takim największym strategicznym krokiem jest oczywiście chmura publiczna Microsot Azure, ale też rozwiązania chmurowe. Mówimy o zakresie narzędzi, które udostępniamy naszym klientom, żeby nie musieli tej infrastruktury napędzającej ich biznesy stawiać bezpośrednio na serwerowniach u siebie w firmach, tylko mogli korzystać ze wszystkich benefitów chmury.

Jak wejść w wirtualną chmurę?

Marta Gasik, Microsoft Polska: Próg wejścia w chmurę w dzisiejszych czasach jest już bardzo niski. Sprowadza się to do wyklikania w portalach internetowych subskrybcji, podłączenie się do tego i już można korzystać z chmury i ze związanych z nią benefitów. Mówimy tutaj o infrastrukturze Azure, która może zastąpić fizyczne serwerownie, ale i o usługach, które codziennie napędzają nasz współczesny biznes: o komunikatorach, mailach, które są w tym momencie przechowywane w chmurze.

Kontynuacja rozmowy w załączonym materiale WIDEO

Sonda
Padłeś/aś kiedy ofiarą oszustwa internetowego?
EKG - Marta Gasik
Najnowsze