Biznes Adama Nergala Darskiego

i

Autor: Baranowski/AKPA Biznesy gwiazd. Będziesz w szoku czym zajmuje się Adam "Nergal" Darski? (Galeria)

Biznesy gwiazd. Będziesz w szoku czym zajmuje się Adam "Nergal" Darski? [GALERIA]

2021-05-01 9:35

Znany polski showman, osobowość medialna, a przede wszystkim muzyk, wokalista i założyciel black-deathmetalowej grupy "Behemoth", Adam "Nergal" Darski, jest także wziętym biznesmenem. Sukces na scenie muzycznej pozwolił mu rozwinąć również skrzydła w zupełnie innej branże, w ogóle nie związanej z show-biznesem. Kontrowersyjny "Nergal" postanowił kilka lat temu otworzyć swój własny... barber shop i od lat prowadzi go z powodzeniem. Zobacz galerię z wnętrz jego biznesu.

Kariera Adama "Nergala" Darskiego

Urodzony w Gdyni w 1977 roku, Adam Darski jest znany głównie jako wokalista i współzałożyciel black-deathmetalowego zespołu "Behemoth". Jednak warto zaznaczyć, że jest również kompozytorem, autorem tekstów i multiinstrumentalistą, a także producentem muzycznym. W grupie najczęściej odpowiada za wokal i gitarę, jednak zdarzało mu się też tworzyć jako basista, perkusista i keyboardzista. Do 2014 roku wraz z "Behemothem" nagrał dziewięć albumów studyjnych i zyskał światową sławę na scenie heavymetalowej. W 2009 roku "Nergal" związał się z divą polskiego popu, Dodą. Ich związek przez cały czas trwania był pożywką dla mediów i był w nich szeroko komentowany. Natomiast Adamowi Darskiemu przyniósł ogólnopolską rozpoznawalność, a także status celebryty. W 2011 roku został jednym z jurorów w pierwszej edycji programu "The Voice of Poland" emitowanego na antenie TVP. Jego udział w show spotkał się z dużymi protestami środowisk katolickich i kościoła, które zarzucały mu uprawianie satanizmu.   

Biznesy gwiazd: Adam "Nergal" Darski z sukcesami prowadzi firmę

W 2014 roku Adam Darski postanowił zająć się branżą zupełnie niezwiązaną z show-biznesem i w Warszawie otworzył jeden z pierwszych barber shopów. Miejsce nosi nazwę "Barbarian" i do dziś cieszy się dużą popularnością. Natomiast na fali sukcesu drugi zakład barberski otwarto w Gdańsku. W obu miejscach mężczyźni mogą zadbać o brodę, włosy, a także urodę. 

"Barberian Academy & Barber Shop" jest bardzo stylowo urządzony, wnętrza wypełniają Na ścianie wisi m.in. kolekcja poroży, czy zabytkowy motocykl. Nie mogło również zabraknąć muzycznych akcentów w postaci starego patefonu, czy trąbki. Klimatu dopełnia odpowiednio dobrana spokojna muzyka i oczywiście wysokie umiejętności pracowników.

Aleksander Kwaśniewski też przycinał tam brodę

Przez lata wśród klientów zakładu znalazło się wiele znanych osobistości. Jakiś czas temu brodę zapuścił także były prezydent Aleksander Kwaśniewski i postanowił pielęgnować ją właśnie w zakładzie Nergala. Muzyk pochwalił się tym, robiąc sobie zdjęcie z politykiem przez salonem. W wywiadach Adam Darski tak opisywał inspiracje związane z otworzeniem "Barbariana".

- Pomysł narodził się w głowie mojej przyjaciółki Gosi Marczewskiej. Rok temu siedzieliśmy w barze. Powiedziała, że krzesło stoi na czterech nogach, ale moje jest wciąż tylko na trzech. Czułem, że czegoś mi brakuje. I wtedy rzuciła: "Załóż barber shop". I właśnie tak ziarno zostało zasiane, a dziś, po roku, siedzimy w gotowym lokalu. Włożyłem w to miejsce swoje serce. Ono wyraża mnie. Przeniosłem tu własne emocje i inspiracje - wyznał Adam "Nergal" Darski.

Sonda
Czy Nergal słusznie był posądzany, o satanizm?
Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Lewica umacnia władzę Kaczyńskiego
Najnowsze