W ocenie wiceministra rozwoju i technologii Andrzeja Guta-Mostowego, Polski Bon Turystyczny okazał się sukcesem. – Liczba aktywacji i wykorzystania bonu do opłacenia wakacyjnego wypoczynku pozwoliły wielu przedsiębiorcom częściowo odrobić straty z wielu poprzednich miesięcy – powiedział PAP wiceszef MRiT, pełnomocnik Prezesa RM ds. promocji polskiej marki.
Zdaniem Guta-Mostowego „pobudzony przez to rozwiązanie trend na turystykę krajową będzie nadal się utrzymywał”. Jak wskazał, Polacy będą aktywnie podróżować także w niższych sezonach i te wakacje będą tylko punktem wyjścia do dalszej odbudowy dla całej branży.
Według analizy przekazanej przez resort, pierwszy boom na tegoroczne wyjazdy z bonem przyniosły maj i czerwiec, tuż po zniesieniu obostrzeń w branży turystycznej. – Na koniec czerwca liczba aktywowanych bonów przekroczyła 2 mln i ponad 640 mln zł zrealizowanych płatności – wskazano.
Dodano, że zainteresowanie bonem nie słabło przez całe wakacje. „Tylko w ciągu 2 miesięcy liczba aktywacji wzrosła do 3 mln, a 2,8 mln płatności zrealizowanych za pomocą bonu przyniosło łącznie ponad 1,8 mld zł, z czego ponad miliard wpłynął tylko w okresie wakacyjnych miesięcy” – czytamy. Z wypoczynku z Polskim Bonem Turystycznym skorzystało 5,1 mln dzieci – dodano. Z kolei w bazie podmiotów turystycznych przyjmujących płatności bonem znajduje się ponad 28 tys. firm.
Możliwość wykorzystania Polskiego Bonu Turystycznego nie kończy się wraz z wakacjami. Nadal można z niego korzystać, płacąc za atrakcje i jednodniowe wycieczki – również te bez noclegu (pod warunkiem, że w pakiecie znajdują się 2 różne usługi) – tzw. city breaki, wycieczki szkolne, obozy, zielone szkoły czy turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami.
Bonem można płacić do końca marca 2022 r. - także za wyjazdy planowane po tym terminie, o ile płatność zostanie zrealizowana do 31 marca 2022 r.
Biedronka rozdaje swoim klientom pieniądze! Trzeba się pospieszyć