Transakcja na setki milionów

Brad Pitt sprzedaje studio Francuzom. Transakcja warta setki milionów dolarów

2022-12-12 18:10

Brad Pitt postanowił sprzedać większościowy pakiet udziałów w firmie produkcyjnej Plan B Entertainment, która zrealizowała szereg kinowych hitów. Wartość transakcji to ponad 300 mln dolarów, a nabywcą okazał się francuski Mediawan.

Brad Pitt sprzedaje swoje studio za 300 mln dolarów

Amerykański aktor i producent filmowy Brad Pitt zdecydował się sprzedać aż 60 proc. udziałów w Plan B Entertainment. To amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją filmową i telewizyjną. Założone w 2001 roku  w Los Angeles przez Brada Pitta, Brada Greya i Jennifer Aniston. Studio wyprodukowało hity takie jak “Moonlight” i “Zniewolony”. Oba te filmy zgarnęły Oscara za najlepszy film. 

Popularny hollywoodzki aktor zagrał w wielu produkcjach np. “Wichry namiętności”, “Troja”, “Siedem lat w Tybecie”, “Zawód:Szpieg”, “Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”, czy “Pewnego razu w Holywood”, dzięki któremu zdobył nagrodę Oscara za rolę drugoplanową.

Jak skomentował całą sytuację aktor? Przyznał on, że studio od zawsze koncentrowało się na rzemiośle i czuję ekscytację, że teraz Plan B Entertainment będzie działało bardziej globalnie.

Francuskie studio i transakcja z holywoodzkim aktorem

Jak informuje Financial Times, udziały Brada Pitta w spółce nabył francuski Mediawan. Firmę założył w 2015 r. miliarder Xavier Niel. W ciągu ostatnich lat spółka przejmowała innych producentów filmowych, przez co bardzo się rozwinęła. 

Sonda
Myślisz, że Brad Pitt zrobi karierę jako rzeźbiarz?
Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze