CBOS: Dla 62 proc. Polaków wypełnienie PIT-u to łatwizna

2017-06-02 17:53

Choć niska wiedza ekonomiczna Polaków wciąż jest problemem, który wymaga rozwiązania, okazuje się, że aż 62 proc. Polaków przyznaje, że wypełnienie PIT-u to „łatwizna". Wciąż nie jest to powód do dumy, ale to 8 punktów proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS, złożenie rocznego zeznania podatkowego było łatwe dla 62 proc. badanych. 1/5 (dokładnie 21 proc.) przyznało natomiast, że wciąż jest to dla nich problem. 17 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie ma na ten temat zdania.

Zobacz także: KAS zwalnia emerytów. Związkowcy zaniepokojeni


Wyniki przedstawiają się optymistyczniej niż przed rokiem – o 8 punktów proc. więcej ankietowanych odpowiedziało, że złożenie PIT-u jest dla nich „łatwizną". Jednocześnie 3 pkt. proc. mniej badanych, że sprawia im to trudność. Za główną zasługę zmian można uznać możliwość składania zeznań podatkowych przez Internet. Aż 48 proc. podatników w tym roku złożyło je drogą elektroniczną. W sumie e-PIT- ów za ubiegły rok do skarbówki napłynęło aż 9,7 mln. Coraz więcej Polaków uważa bowiem, że jest to szybsze, łatwiejsze, a przy tym bezpieczne.

Sprawdź również: Alior Bank znowu podnosi ceny. Tym razem dla przedsiębiorców


Dobre skutki przynosi także kampania informacyjna na temat możliwości przekazania 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zrobiło to aż 68 proc. badanych, w porównaniu do 55 proc. w 2016 roku.

 

Źródło: /mf.gov.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze