CCC współpracuje z artystami. Ta kolekcja obuwia, torebek i akcesoriów to istny szał!

Sklep CCC
Autor: materiały prasowe CCC współpracuje z artystami. Ta kolekcja obuwia, torebek i akcesoriów to będzie istny szał!

Grupa CCC we współpracy z łódzką Akademią Sztuk Pięknych wybrała zwycięzców pierwszej edycji konkursu dla studentów pt. „Zaprojektuj kolekcję dla CCC”. Celem inicjatywy realizowanej z polskimi uczelniami artystycznymi, jest wyłonienie młodych, najlepszych talentów w dziedzinie projektowania obuwia, torebek i akcesoriów. Laureaci z łódzkiej ASP stworzyli unikatowe kolekcje kapsułowe dla marek własnych CCC takich jak Lasocki, Jenny Fairy i Sprandi. Po zakończeniu wszystkich edycji konkursu, firma planuje również wyprodukować i wprowadzić do sprzedaży jedną z wybranych kolekcji. To będzie istny szał!

Konkurs „Zaprojektuj kolekcję dla CCC” został skierowany do uczelni prowadzących kierunki o profilu artystycznym, a jego celem było wyłonienie utalentowanych studentów w dziedzinie projektowania obuwia, torebek i akcesoriów. Uczestnicy zostali poproszeni o opracowanie tematycznej kolekcji kapsułowej zgodnie ze wskazanymi przez organizatorów tematami przewodnimi: „Be Fashion – Be Trendy – Be Eco” oraz „Fashion w świecie post-pandemic”. W ramach konkursu należało przygotować – moodboard ilustrujący ideę koncepcji, projekt co najmniej pięciu modeli obuwia i co najmniej trzech modeli toreb, a także załączyć opis techniczny dwóch wybranych przez autora modeli.

ZOBACZ: Wielka rewolucja w sklepach CCC! Te buty i torebki będą prawdziwym hitem

Inicjując ten konkurs zależało nam, aby jego uczestnicy podczas tworzenia swoich projektów, zwrócili uwagę nie tylko na formę czy design, ale także funkcjonalność projektowanych butów i torebek. Rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Analizując propozycje studentów łódzkiej ASP, mogliśmy przekonać się, jak nieograniczona jest kreatywność młodych twórców i jak wiele mają do zaoferowania – mówi Valeriya Musina, Dyrektor kreatywna Grupy CCC. – Przygotowane przez uczestników propozycje kolekcji kapsułowych doskonale wpisują się w osobowość marek własnych CCC – odpowiadają na aktualne trendy i są spójne z oczekiwaniami naszych klientów. To dla nas wielka przyjemność, że możemy wspierać młodych polskich projektantów – dodaje.

Kolekcja w sprzedaży, nagrody pieniężne i staż w firmie CCC

W ramach pierwszej edycji konkursu oceniono projekty studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Spośród nadesłanych prac komisja wyłoniła trzy szczególnie wyróżniające się pod względem formy i designu. Pierwsze miejsce zajęła propozycja kolekcji dla marki Sprandi zaprojektowana przez Weronikę Surdacką, natomiast drugie miejsce przyznano ex aequo – Filipowi Kozakowi za projekt kolekcji Jenny Fairy oraz Joannie Wilczyńskiej za propozycję dla marki Lasocki.

- Przede wszystkim gratuluję laureatom konkursu i wszystkim uczestnikom. Takie konkursy dają możliwość sprawdzenia się młodym artystom i projektantom w procesie twórczym dla konkretnych brandów. Wyzwaniem jest nie tylko przygotowanie atrakcyjnych i wyróżniających się projektów, które odpowiedzą zarówno na aspekty estetyczne, jak i funkcjonalne, ale też będą wpisywać się w filozofię marki. Mam nadzieję, że to dopiero początek twórczej współpracy naszej uczelni z Grupą CCC - mówi dr hab. Katarzyna Wróblewska, prodziekan Wydziału Sztuk Projektowych i profesor w Pracowni Projektowania Obuwia i Akcesoriów, z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Dla autorów najlepszych projektów Grupa CCC przewidziała nagrody pieniężne, a także praktyki zawodowe lub staż w firmie. Natomiast po zakończeniu wszystkich edycji konkursu spółka planuje wyprodukować i wprowadzić do sprzedaży jedną z wybranych kolekcji.

SPRAWDŹ: Bajeczne promocje na wiosnę. Buty Deichmann to HIT. Boski styl boho za mniej niż 40 zł

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze