Ceny mieszkań w Polsce rosną. Kupuje je wielu Ukraińców

2019-10-21 14:09 oprac. AG
Osiedle Podwawelskie w Krakowie
Autor: Mach240390, Wikimedia Commons

Ukraińcy osiedlają się w Polsce na dobre: zakładają tu rodziny i kupują mieszkania. Tak jak Polacy wybierają zwykle lokale o powierzchni 45-50 metrów kwadratowych.

Ukraińcy kupują coraz więcej mieszkań w Polsce. Według statystyk, w ubiegłym roku Ukraińcy kupili 2,3-2,4 tys. mieszkań w Polsce. Jednak w rzeczywistości skala ta może być większa. Oficjalne ministerialne dane nie uwzględniają popularnych wśród Ukraińców mieszkań spółdzielczych własnościowych. Ponadto od kilku lat widoczny jest tu bardzo wyraźny trend wzrostowy.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Tanie mieszkania dostępne na wynajem

Jakie mieszkania wybierają nasi wschodni sąsiedzi? Ukraińcy raczej decydują się na skromne mieszkania o przeciętnej powierzchni 45-50 metrów. Jednak z roku na rok sytuacja ta ma się poprawiać. Nasi wschodni sąsiedzi mają kupować coraz więcej i coraz większych mieszkań w Polsce. Maja oni podobne podejście do kwestii „czterech kątów” jak większość Polaków i jeśli już podejmują decyzję o pozostaniu w Polsce, to chcą kupić własne lokum.

ZOBACZ TEŻ: Jak poprawić zdolność kredytową? Sprawdź, zanim weźmiesz kredyt czy pożyczkę

A o zamiarze dłuższego pozostania w naszym kraju może świadczyć choćby fakt zakładania rodzin w Polsce przez obywateli Ukrainy. W 2017 roku Ukrainki urodziły w Polsce ponad 5,1 tys. dzieci. Dla porównania cztery lata temu było to około 1,5 tys. maluchów.

Źródło: interia.pl

Najnowsze