Wakacyjne zniżki na paliwo. Na TYCH stacjach zatankujesz taniej!

i

Autor: Pixabay Spadające ostatnio ceny ropy naftowej i paliw

Ceny paliw zaczęły spadać! Ale kierowcy nie mają powodów do radości

2022-07-07 11:39

W ciągu tygodnia najbardziej, bo aż o 15 gr potaniał olej napędowy, za którego litr płaci się dziś 7,74 zł. Tyle samo co diesel kosztuje benzyna Pb95, która jest tańsza o 8 gr - poinformował w środę portal e-petrol.pl. To wciąż rekordowe poziomy i problem daleki jest od rozwiązania. Analitycy portalu e-petrol.pl poinformowali w środę, że w pierwszych dniach lipca paliwa na stacjach tanieją, ale w dalszym ciągu ich ceny utrzymują się na rekordowo wysokich poziomach.

Ceny paliw - ile zapłacimy na stacji benzynowej?

"Spadające ostatnio ceny ropy naftowej i paliw w krajowej sprzedaży hurtowej nie pozostały bez wpływu na sytuację na rynku detalicznym. Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że w ciągu tygodnia najbardziej, bo aż o 15 gr potaniał olej napędowy, za którego litr płaci się dziś 7,74 zł. Dokładnie tyle samo co diesel kosztuje benzyna Pb95, która w porównaniu do sytuacji cenowej sprzed tygodnia jest tańsza o 8 gr" - stwierdzili analitycy portalu. Dodali, że powody do zadowolenia mają też tankujący LPG, ponieważ aktualnie jego litr kosztuje 3,45 zł, tj. o 4 gr mniej niż tydzień temu.

"Optymistyczną wiadomością dla kierowców jest również to, że mogą oni tankować w jeszcze niższych cenach. Kolejni bowiem operatorzy stacji w ślad za Orlenem wprowadzili wakacyjne promocje, więc umieszczone na pylonach ceny są tymi, od których sprzedawcy udzielają pod określonymi warunkami rabatów" - zwrócił uwagę e-petrol.pl.

Pieniądze to nie wszystko - Rafał Baniak

Ceny benzyny - gdzie najtaniej zatankujemy?

Według danych e-petrol.pl na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo świętokrzyskie, gdzie najmniej kosztuje benzyna Pb95 i autogaz - 7,67 zł i 3,35 zł/l (tyle samo za LPG płaci się w województwie śląskim). Diesel z ceną 7,70 zł/l jest natomiast najtańszy w województwie łódzkim.

"Benzyna Pb95 jest zaś najdroższa w województwie lubuskim i na Podkarpaciu, gdzie za jej litr płaci się przeciętnie 7,78 zł. Również w w województwie lubuskim e-petrol.pl zarejestrował najwyższe ceny oleju napędowego - litr tego paliwa kosztuje tam 7,79 zł. Autogaz z ceną 3,64 zł/l jest najdroższy na Dolnym Śląsku" - podaje portal e-petrol.pl.

Sonda
Skorzystasz z którejś z promocji na paliwo?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze