Artur Soboń

i

Autor: Wojciech Jargiło/Super Express Artur Soboń o podnoszeniu progu podatkowego

Czy kwota wolna i próg podatkowy będą podwyższane? Wiceminister Soboń stawia sprawę jasno

2022-07-06 15:00

Nie będzie automatycznego podnoszenia kwoty wolnej od podatku i progu podatkowego, ale z całą pewnością będzie ona podnoszona. Będziemy analizować sytuację w kolejnych latach podatkowych – powiedział w środę wiceminister finansów Artur Soboń. Dodał, że w tym roku doszło do skokowego podniesienia zarówno kwoty wolnej do 30 tys. zł, jak i progu podatkowego z ok. 85 tys. zł do 120 tys. zł.

Czy dojdzie do automatycznego podwyższenia progu podatkowego?

- Nie przesądzam, kiedy próg podatkowy 120 tys. zł i kwota wolna 30 tys. zł będą podwyższane, nie jest automatycznie wpisane w system podatkowy, wymaga zmian legislacyjnych – powiedział w środę na konferencji prasowej Artur Soboń . Wiceminister finansów odniósł się również do tego, czy kwota wolna i próg podatkowy będą podwyższane. 

- Z całą pewnością, ale to nie będzie automatyczne. Będziemy analizować sytuację w kolejnych latach podatkowych - powiedział Soboń.

Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner

Ulgi dla podatników

Wiceminister Artur Soboń zapewnił również, że podatkowa ulga rehabilitacyjna, termomodernizacyjna czy na zabezpieczenie emerytalne pozostaną w niezmienionym kształcie. - To są ulgi, co do których, aby można było skorzystać z odpisu od podstawy opodatkowania należy spełnić określone warunki i te ulgi po pierwszym stycznia 2022 roku pozostają w niezmienionym kształcie. Podatnicy mogą z nich korzystać tak jak korzystali do tej pory - powiedział Soboń podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w przypadku ulgi rehabilitacyjnej zwiększony został zakres możliwości jej stosowania.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze