Kasa

i

Autor: SHUTTERSTOCK Kasa

Chcą szczepić kasjerów na koronawirusa. Dramatyczny apel do Dworczyka

2021-04-06 14:39

Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług wystosowała pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz ministra Michała Dworczyka, w którym nalega na jak najszybsze zaszczepienie pracowników sektora handlowego - podaje portal wiadomoscihandlowe.pl. To kolejny już dokument, który trafił do przedstawicieli rządu w tej sprawie.

- Wobec przewidywanych zmian w Narodowym Programie Szczepień, przedsiębiorcy skupienia w organizacjach zrzeszonych w Naczelnej Radzie Zrzeszeń Handlu i Usług, prowadzący działalność handlową, apelują i wręcz błagają, aby w najbliższym etapie szczepień uwzględnić pracowników handlu, a szczególnie handlu spożywczego - czytamy w piśmie, którego kopia została udostępniona portalowi wiadomoscihandlowe.pl.

Jak wskazano w liście, przedsiębiorcy "oczekują wsparcia, pilnego podjęcia w procedowanych rozwiązaniach legislacyjnych kwestii poszerzenia określonych grup społecznych i zawodowych korzystających z pierwszeństwa w dostępie do szczepionek przeciwko COVID-19 pracowników handlu".

MEGA promocje w Lidlu. Perfumy LEGENDARNEJ marki za grosze. PETARDA!

- Zagwarantowanie pracownikom handlu pierwszeństwa w dostępie do szczepionek uspokoi dramatyczną sytuację działania placówek handlowych, głównie sklepów spożywczych. To kluczowe ogniwo, zapewniające w czasach pandemii utrzymywanie ciągłości zaopatrzenia ludności w towary spożywcze i inne niezbędne produkty codziennego użytku, bezwzględnie oczekuje poparcia - zapewniają autorzy pisma.

Sonda
Czy w najbliższym etapie szczepień należy uwzględnić pracowników handlu?

W dokumencie wysłanym m.in. do szefa rządu podkreślono także, iż pracownicy handlu to "grupa zawodowa szczególnie narażona i podatna na ryzyko zakażenia, nie mniejsze niż niektóre grupy zawodowe już zaszczepione". - Przedsiębiorcy są przekonani, że ta dolegliwość zostanie usunięta, a pracownicy handlu zostaną uznani przez rząd za grupę zawodową podwyższonego ryzyka i uzyskają dostęp do szczepień już niezwłocznie - napisał prezes NRZHiU Tadeusz Zagórski.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze