Chcesz zostać pisarzem, nie możesz zrażać się krytyką – pisarz i historyk Marcin Brzeziński dla Akademii Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl)

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Chcesz zostać pisarzem, nie możesz zrażać się krytyką – pisarz i historyk Marcin Brzeziński dla Akademii Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl)

2020-11-17 0:00

– Jeżeli ktoś uważa, że dobrze pisze i dostaje sygnały z zewnątrz, że to, co napisał, jest łatwe, lekkie, przyjemne, ale jednocześnie zawiera jakąś głębszą treść – warto, żeby się nad tym zastanowił – mówi Marcin Brzeziński, historyk, pisarz i autor wystaw fotograficznych w wypowiedzi dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl). Podkreśla, że oprócz kursów i szkoleń z zakresu pisania, które są oczywiście wskazane, bardzo istotne jest sięganie po różnorodne gatunki literatury – żeby zobaczyć, jak się pisało kiedyś, a jak dzisiaj, jak ewoluował język pisarzy. Nie można się także zrażać krytyką. Jego zdaniem, krytyka może być bardzo konstruktywna i pomocna, zwłaszcza w kształtowaniu własnego stylu.

– Studiowanie przedmiotów ścisłych nie wyklucza tego, że ktoś ma lekkie, świetne pióro i potrafi pisać tak, żeby innych zainteresować – zaznacza Brzeziński, który sam ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, jednak nie związał z nimi swojej zawodowej przyszłości. – Zawsze mnie interesowała historia i to był ten temat, który lubiłem zgłębiać. Zaczęło się od tego, że spotykałem osoby albo trafiałem na jakieś tematy, które mnie fascynowały. I zawsze chciałem się tą wiedzą podzielić, żeby ona gdzieś nie przepadła – przyznaje. O tym, jak rozwijać swój warsztat pisarski i od czego warto zacząć, można posłuchać w jego miniwykładzie: 

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów, tak aby pomóc młodym ludziom wybrać kierunek studiów zgodny z ich zainteresowaniami i predyspozycjami.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze