Witold Waszczykowski

i

Autor: East News Szef MSZ Witold Waszczykowski

Co ma Witold Waszczykowski [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

2016-05-18 12:55

Kancelaria premiera opublikowała oświadczenia majątkowe członków Rady Ministrów. Zobacz, jaki majątek ma Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych.

Z oświadczeń majątkowych ministra spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło złożonych zarówno w Kancelarii Sejmu (jako poseł), jak i w KPRM (jako minister) wynika, że w ciągu kilku dni oszczędności Witolda Waszczykowskiego zmniejszyły się o 2 tys. zł (ze 108 tys. zł na 106 tys. zł). Nie zmieniła się natomiast wartość polisy ubezpieczeniowej (80 tys. zł).

 

Ile minister zarobił w minionym roku? Z oświadczeń majątkowych Witolda Waszczykowskiego wynika, że jako poseł zarobił 114 tys. zł uposażenia i otrzymał ponad 24 tys. zł diety. Oprócz tego zarobił 33 tys. zł na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.

Niezmienie w jego majątku pozostaje dom o pow. 112 mkw postawiony na działce o pow. 170 mkw. Minister nie zmienił również samochodów. Ma toyotę verso z 2012 roku i seata ibizę z 2013 roku.

Witold Waszczykowski  wziął 40 tys. zł pożyczki na samochód. Z oświadczeń majątkowych wynika, że w ciągu kilku dni udało mu się spłacić 2 tys. zł. Do spłaty pozostało jeszcze ok. 20 tys. zł.

Najnowsze