Kolejne oszustwa w Przemyślu. Oszuści wyłudzili łącznie 100 tysięcy złotych

i

Autor: Lukasz Radziejewski

Polski Ład. Obniżone pensje nauczycieli. Ważna zapowiedź rzecznika rządu

2022-01-05 13:38

- Chciałem przeprosić osoby, które spotkały się z chwilowymi niedogodnościami. One te środki finansowe otrzymają - powiedział podczas środowej konferencji prasowej Piotr Mueller. Rzecznik prasowy rządu odniósł się do problemów związanych z otrzymywaniem niższych pensji między innymi przez nauczycieli. - Wrażenie niższych płac zostało wywołane przez pomyłkę księgową w naliczaniu zaliczki podatkowej. Będą wyrównania - zapewnił na konferencji Błażej Poboży, wiceszef MSWiA.

Po wprowadzeniu nowych przepisów podatkowych z Polskiego Ładu pojawiły się głosy m.in. nauczycieli, którzy otrzymali w styczniu niższe pensje. Potwierdził to rzecznik rządu. - W ostatnich dniach pojawiły się informacje dotyczące kwestii wypłaconych wynagrodzeń dla tych osób, które mają wypłacane wynagrodzenia z góry - powiedział w środę podczas konferencji prasowej Piotr Mueller. Dodał, że błąd nie spowoduje, że osoby zarabiające do kwoty 12 800 złotych brutto "miałyby cokolwiek stracić".

- Chciałem przeprosić osoby, które spotkały się z chwilowymi niedogodnościami. One te środki finansowe otrzymają. Błędy zostaną skorygowane - stwierdził Mueller.

Drożyzna dalej pustoszy portfele. Sprawdź nasz pierwszy koszyk cenowy w 2022 roku

Polski Ład – czy jest to rewolucja podatkowa i społeczna

Problem marginalny

Sekretarz Stanu Tomasz Rzymkowski zapewnił, że przypadki niższych pensji nauczycieli w styczniu to "problem marginalny", który wynika z "błędu w naliczaniu podatku przez pracodawcę danego nauczyciela".

Obecny na konferencji wiceszef MSWiA odniósł się również do kwestii wynagrodzeń służb mundurowych. - Z uwagi na inny system składowy funkcjonariuszy służb mundurowych będę pojawiać się dodatkowe mechanizmy, które zostaną zastosowane. Nie wpływa to na wynegocjowane podwyżki w służbach mundurowych - powiedział na środowej konferencji prasowej Błażej Poboży.

Sonda
Myślisz, że Polski Ład poprawi twoje życie?

Polski Ład obowiązuje

1 stycznia weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza ten program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł. Jednocześnie znika ulga umożliwiająca odliczanie części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc., od podatku. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł brutto.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze