Dodatkowe 400 złotych od nowego roku! Rząd da Polakom pieniądze na konkretny cel

i

Autor: Lukasz Radziejewski

Polski Ład. Obniżone pensje nauczycieli. Ważna zapowiedź rzecznika rządu

2022-01-05 13:38

- Chciałem przeprosić osoby, które spotkały się z chwilowymi niedogodnościami. One te środki finansowe otrzymają - powiedział podczas środowej konferencji prasowej Piotr Mueller. Rzecznik prasowy rządu odniósł się do problemów związanych z otrzymywaniem niższych pensji między innymi przez nauczycieli. - Wrażenie niższych płac zostało wywołane przez pomyłkę księgową w naliczaniu zaliczki podatkowej. Będą wyrównania - zapewnił na konferencji Błażej Poboży, wiceszef MSWiA.

Po wprowadzeniu nowych przepisów podatkowych z Polskiego Ładu pojawiły się głosy m.in. nauczycieli, którzy otrzymali w styczniu niższe pensje. Potwierdził to rzecznik rządu. - W ostatnich dniach pojawiły się informacje dotyczące kwestii wypłaconych wynagrodzeń dla tych osób, które mają wypłacane wynagrodzenia z góry - powiedział w środę podczas konferencji prasowej Piotr Mueller. Dodał, że błąd nie spowoduje, że osoby zarabiające do kwoty 12 800 złotych brutto "miałyby cokolwiek stracić".

- Chciałem przeprosić osoby, które spotkały się z chwilowymi niedogodnościami. One te środki finansowe otrzymają. Błędy zostaną skorygowane - stwierdził Mueller.

Drożyzna dalej pustoszy portfele. Sprawdź nasz pierwszy koszyk cenowy w 2022 roku

Polski Ład – czy jest to rewolucja podatkowa i społeczna

Problem marginalny

Sekretarz Stanu Tomasz Rzymkowski zapewnił, że przypadki niższych pensji nauczycieli w styczniu to "problem marginalny", który wynika z "błędu w naliczaniu podatku przez pracodawcę danego nauczyciela".

Obecny na konferencji wiceszef MSWiA odniósł się również do kwestii wynagrodzeń służb mundurowych. - Z uwagi na inny system składowy funkcjonariuszy służb mundurowych będę pojawiać się dodatkowe mechanizmy, które zostaną zastosowane. Nie wpływa to na wynegocjowane podwyżki w służbach mundurowych - powiedział na środowej konferencji prasowej Błażej Poboży.

Sonda
Myślisz, że Polski Ład poprawi twoje życie?

Polski Ład obowiązuje

1 stycznia weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza ten program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł. Jednocześnie znika ulga umożliwiająca odliczanie części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc., od podatku. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł brutto.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze