Będzie powrót niedzieli handlowych? Czy niedziele handlowe powrócą?

i

Autor: Pixaby Będzie powrót niedzieli handlowych? Czy niedziele handlowe powrócą?

Czy niedziela 31 stycznia jest handlowa. Czy sklepy są czynne

2021-01-31 18:51

Niedziele handlowe 2021. Czy w niedziela 31 stycznia to ten dzień, kiedy supermarkety i dyskonty są czynne? W tym roku mamy raptem 7 niedziel handlowych. Czy ta dzisiejsza jest jedną z nich?

Niedziele handlowe 2021. W tym roku będzie wyjątkowo mało niedziel handlowych, czyli taki, w które są czynne wielkopowierzchniowe sklepy. Pierwsza niedziela handlowa nowego roku przypadnie właśnie w nadchodzącą niedzielę 31 stycznia i zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, będzie pierwszą z 7 niedziel handlowych w roku 2021. Kolejna niedziela handlowa przypadnie dopiero 28 marca. Niedziele handlowe wypadają także 25 kwietnia, 27 czerwca i 29 sierpnia. Za to grudniu będzie można robić duże zakupy aż w dwie niedziele, bo niedzielami handlowymi będą także te przypadające 12 i 19 grudnia.

W związku z tym, że 31 stycznia supermarkety i dyskonty mogą być czynne, to w sklepach, które wydłużyły godziny pracy do 24 na dobę bez problemu zrobimy zakupy przez całą sobotnią noc. W takich godzinach czynne są na przykład niektóre Biedronki.

Przypominamy, że cały czas trwa pandemia koronawirusa i zakupy robimy w reżimie sanitarnym. Obowiązuje zasada DDM: dystans, dezynfekcja i maseczka. Obsługa sklepu ma obowiązek pilnować, by konsumenci przestrzegali tych zasad. W razie niedopatrzenia, kiedy widzimy osobę bez maseczki w  sklepie, zgłaszajmy to natychmiast obsłudze. 

Siłownie i kluby fitness otworzą się pomimo zakazu?

Super raport 29.01 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja oraz dr Paweł Grzesiowski - immunolog, ekspert NRL ds. covid-19)
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze