Siłownie i kluby fitness otworzą się mimo zakazu! Od kiedy wielki bunt?

2021-01-29 13:26

Lockdown w Polsce trwa. Chociaż rząd zapowiedział, że od 1 lutego 2021 zacznie się częściowe luzowanie obostrzeń, to nie wszystkie branże są zadowolone. Okazuje się, że właściciele klubów fitness czy siłowni wciąż muszą pozostać zamknięci. Gigantyczne straty jakie powoduje lockdown sprawił, że i oni postanowili, podobnie jak restauratorzy, wziąć sprawy w swoje ręce i powiedzieć "dość obostrzeniom".

Koniec lockdownu w polskich siłowniach i klubach fitness! Przedsiębiorcy nie zamierzają dłużej słuchać rządu i działać, a raczej nie działać, zgodnie z ich obostrzeniami. Podobnie jak wcześniej restauratorzy, tak teraz właściciele lokali sportowych mówią dość. Rząd bowiem od 1 lutego 2021 zdecydował się znieść obostrzenia, ale otwarte zostaną tylko galerie handlowe i instytucje kultury. 1700 siłowni czy klubów fitness mówi dość i także z końcem stycznia rezygnuje z lockdownu.

ZOBACZ: Godziny dla seniorów zniesione! Znamy datę

- To walka o wszystko. Nie mamy nic do stracenia - mówi dla "Rzeczpospolitej" Tomasz Napiórkowski, założyciel Polskiej Federacji Fitness. To właśnie PFF zainicjowała i koordynuje akcję uruchamiania klubów i siłowni pomimo restrykcji sanitarnych. Jak dodaje Napiórkowski, siłownie i kluby fitness nie muszą się niczego obawiać, bowiem Federacja podpisała umowę z 30 kancelariami prawnymi, które im pomogą gdy pojawią się problemy z kontrolami policji i sanepidu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Kupujemy leki na potęgę! Rynek apteczny zanotował GIGANTYCZNY wzrost sprzedaży

dr Paweł Grzesiowski: Restauracje i siłownie nie muszą być zamknięte [Super Raport]

Według "Rz" w Polsce działa łącznie 2829 ośrodków związanych z fitnessem. Badania wskazują, że 15 proc. Polaków jest gotowych zacząć ponownie do nich chodzić, jeśli otworzą się mimo rządowych obostrzeń. Kluby fitness i siłownie nie zamierzają jednak otwierać się w chaosie. Wszystko zostało zaplanowane, włącznie ze specjalnym reżimem sanitarnym pozytywnie zaopiniowanym przez GIS. Od 1 lutego 2021 w siłowniach i klubach fitness, które otworzą się mimo lockdownu, ma obowiązywać limit 12 m2 na osobę oraz obowiązkowy pomiar temperatury przy wejściu. W szatni funkcjonować będzie co drugi rząd szafek oraz ograniczenia wejść dla osób z grup ryzyka, o ile nie są jeszcze zaszczepione na Covid-19.

Przypomnijmy, że prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. walki z COVID-19, nie widzi najmniejszego sensu otwierania siłowni.

- Rozumiem biznes, ale jeżeli ktoś uprawia sport, to równie dobrze może uprawiać na świeżym powietrzu, kupić sobie hantle za parę groszy i poćwiczyć w domu - stwierdził podczas rozmowy w RMF FM.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze