Ekspress Biedrzyckiej - Radosław Fogiel

i

Autor: TOMASZ RADZIK / Super Express

Czy tarcza antyinflacyjna będzie przedłużona? Rzecznik PiS wyjawił plany rządu

2022-06-29 10:30

Rzecznik PiS Radosław Fogiel w programie Radia Zet przyznał, że inflacja jest poważnym problemem, z którą będziemy musieli się zmierzyć. Zapowiedział również, że rząd ma zamiar pomagać Polakom tak długo z inflacją, jak tylko sytuacja będzie tego wymagać. Tarcza antyinflacyjna w razie potrzeby może zostać przedłużona.

Radosław Fogiel przyznaje, że inflacja jest problemem

- Inflacja jest problemem. Jest problemem w Polsce, ale również w krajach bałtyckich. Wszyscy będziemy się z nią mierzyć - przyznał w Radiu Zet rzecznik PiS.

Radosław Fogiel zapytany o wprowadzenie euro zaznaczył, że w bliskich nam krajach, które mają unijną walutę, takich jak Estonia, inflacja zbliża się do 20 proc., z podobnymi problemami zmaga się Słowacja. Stwierdził również, że politycy PiS nie boją się "trudnych tematów" w tym drożyzny i kontynuują przedwyborcze objazdy polskich miejscowości. Rzecznik partii rządzącej zdradził także plany dotyczące tarczy antyinflacyjnej.

Kongres 590 - Barbara Socha, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej

Rząd zapowiada dalszą walkę z inflacją. Tarcze antyinflacyjne mogą być przedłużone

- Jeśli będzie taka potrzeba, to tarcze będą przedłużane [...] Będziemy pomagać Polakom tak długo, jak sytuacja będzie tego wymagać - powiedział Radosław Fogiel Radiu Zet.

Już w piątek 1 lipca, GUS ma podać wstępny szacunek inflacji na czerwiec. Ekonomiści przewidują, że odczyt wyniesie 15-15,5 proc. Dla przypomnienia, obecna tarcza antyinflacyjna zakłada obniżkę akcyzy na prąd, zwolnienie z akcyzy na energię gospodarstwa domowe, niższa akcyza na niektóre paliwa i wyłączenie na nie podatku handlowego. Obniżona jest również stawka VAT

Sonda
Czy tarcza antyinflacyjna powinna być skierowana tylko do najuboższych?

Obniżka podatków wynikające z tarczy antyinflacyjnej wygasają pod koniec lipca. Biorąc pod uwagę zapowiadane odczyty inflacyjne oraz słowa rzecznika PiS, wszystko wskazuje na to, że zostanie niebawem przedłużona.

Najnowsze