Ekspress Biedrzyckiej - Radosław Fogiel

i

Autor: TOMASZ RADZIK / Super Express

Czy tarcza antyinflacyjna będzie przedłużona? Rzecznik PiS wyjawił plany rządu

2022-06-29 10:30

Rzecznik PiS Radosław Fogiel w programie Radia Zet przyznał, że inflacja jest poważnym problemem, z którą będziemy musieli się zmierzyć. Zapowiedział również, że rząd ma zamiar pomagać Polakom tak długo z inflacją, jak tylko sytuacja będzie tego wymagać. Tarcza antyinflacyjna w razie potrzeby może zostać przedłużona.

Radosław Fogiel przyznaje, że inflacja jest problemem

- Inflacja jest problemem. Jest problemem w Polsce, ale również w krajach bałtyckich. Wszyscy będziemy się z nią mierzyć - przyznał w Radiu Zet rzecznik PiS.

Radosław Fogiel zapytany o wprowadzenie euro zaznaczył, że w bliskich nam krajach, które mają unijną walutę, takich jak Estonia, inflacja zbliża się do 20 proc., z podobnymi problemami zmaga się Słowacja. Stwierdził również, że politycy PiS nie boją się "trudnych tematów" w tym drożyzny i kontynuują przedwyborcze objazdy polskich miejscowości. Rzecznik partii rządzącej zdradził także plany dotyczące tarczy antyinflacyjnej.

Kongres 590 - Barbara Socha, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej

Rząd zapowiada dalszą walkę z inflacją. Tarcze antyinflacyjne mogą być przedłużone

- Jeśli będzie taka potrzeba, to tarcze będą przedłużane [...] Będziemy pomagać Polakom tak długo, jak sytuacja będzie tego wymagać - powiedział Radosław Fogiel Radiu Zet.

Już w piątek 1 lipca, GUS ma podać wstępny szacunek inflacji na czerwiec. Ekonomiści przewidują, że odczyt wyniesie 15-15,5 proc. Dla przypomnienia, obecna tarcza antyinflacyjna zakłada obniżkę akcyzy na prąd, zwolnienie z akcyzy na energię gospodarstwa domowe, niższa akcyza na niektóre paliwa i wyłączenie na nie podatku handlowego. Obniżona jest również stawka VAT

Sonda
Czy tarcza antyinflacyjna powinna być skierowana tylko do najuboższych?

Obniżka podatków wynikające z tarczy antyinflacyjnej wygasają pod koniec lipca. Biorąc pod uwagę zapowiadane odczyty inflacyjne oraz słowa rzecznika PiS, wszystko wskazuje na to, że zostanie niebawem przedłużona.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze