Niedziela handlowa

i

Autor: pixabay.com Czy sklepy będą otwarte?

Czy w niedzielę 14 lutego czynne są sklepy?

2021-02-14 6:24

Niedziele handlowe 2021. Czy niedziela 14 lutego to ten dzień, kiedy supermarkety i dyskonty są czynne? W tym roku mamy raptem 7 niedziel handlowych. Czy ta jest jedną z nich? Czy 14 lutego czynne są: Lidl, Biedronka, Rossmann?

Niedziele handlowe 2021 - te niedziele, w które będą czynne sklepy typu Biedronka lub Lidl i galerie handlowe. W tym roku będzie wyjątkowo mało niedziel handlowych. Pierwsza niedziela handlowa nowego roku przypadła w niedzielę 31 stycznia i zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, była pierwszą z 7 niedziel handlowych w roku 2021. Kolejna niedziela handlowa przypadnie dopiero 28 marca. Niedziele handlowe wypadają także 25 kwietnia, 27 czerwca i 29 sierpnia. Za to w grudniu będzie można robić duże zakupy aż w dwie niedziele, bo niedzielami handlowymi będą także te przypadające 12 i 19 grudnia.

Zatem w najbliższą niedzielę, 14 lutego, sklepy typu Lidl czy Biedronka będą NIECZYNNE. Przypominamy, że cały czas trwa pandemia koronawirusa i zakupy robimy w reżimie sanitarnym. Obowiązuje zasada DDM: dystans, dezynfekcja i maseczka. Obsługa sklepu ma obowiązek pilnować, by konsumenci przestrzegali tych zasad. W razie niedopatrzenia, kiedy widzimy osobę bez maseczki w sklepie, zgłaszajmy to natychmiast obsłudze. Niedopilnowanie tego może skutkować wysokim mandatem nałożonym na kierownika sklepu i na osobę bez maski.

1550 zł dla przedsiębiorców od ZUS. Jak je dostać?

konferencja prasowa Michała Dworczyka i Przemysława Czarnka 11.02.2021
Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Najnowsze