Czytać, słuchać, mówić o stosunkach międzynarodowych i nie bać się własnego głosu – Sławomir Majman dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Czytać, słuchać, mówić o stosunkach międzynarodowych i nie bać się własnego głosu – Sławomir Majman dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-11-19 0:50

– Większość pracowników polskiej służby zagranicznej nie kończyła stosunków międzynarodowych z powodu pewnej słabości naszych uczelni i niewielkiej liczby absolwentów w tej dziedzinie – przyznaje Sławomir Majman, wicedyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego, były prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, w wypowiedzi dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl).

Jego zdaniem, jeśli chce się studiować stosunki międzynarodowe, warto rozważyć wyjazd na studia do Moskwy, Wiednia, Stanów Zjednoczonych lub Chin, ponieważ polskie uczelnie nie zapewniają odpowiedniego rozmachu i globalnego spojrzenia na świat. – To spojrzenie można dostać tylko w krajach, które uprawiają politykę globalną albo mają historyczne korzenie takiej polityki – zaznacza absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. 

Były prezes PAIiIZ podkreśla również, jak ważne na drodze kariery dyplomatycznej jest śledzenie możliwości stypendialnych i grantowych w zakresie stosunków międzynarodowych oraz zdecydowanie się na konkretną specjalizację w tej dziedzinie. Mówi także o tym, jak rozwijać się w dziedzinie dyplomacji i czy w Polsce brakuje specjalistów w zakresie stosunków międzynarodowych: 

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów, tak aby pomóc młodym ludziom wybrać kierunek studiów zgodny z ich zainteresowaniami i predyspozycjami.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/

Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze