"Daj swoim butom drugie życie" - akcja CCC w trosce o środowisko, do której warto dołączyć

2020-08-06 15:06 Danuta Rawicka
Sklep CCC
Autor: materiały prasowe Sklep CCC

Nie musisz wyrzucać butów, których już nie nosisz do śmietnika. Możesz dać im drugie życie i jednocześnie zadbać o środowisko. Wystarczy, że wrzucisz używane obuwie do specjalnego pojemnika z logo „Daj swoim butom drugie życie” w jednym z wyznaczonych sklepów CCC. Firma rozpoczęła pilotażową zbiórkę używanego obuwia pod hasłem „Daj swoim butom drugie życie”. Podczas pierwszych trzech tygodni akcji (od 6 lipca 2020) przeprowadzonej w 11 sklepach stacjonarnych CCC w Polsce, zebrano ponad tonę obuwia.

Korzyść dla środowiska i klienta
Dzięki akcji CCC niepotrzebne już buty - zamiast trafić na śmietnik - zostaną odpowiednio zagospodarowane - przetworzone w ramach recyklingu lub zutylizowane, jeśli nie nadają się do recyklingu. Korzyścią dla środowiska jest ponowne wykorzystanie obuwia – nie ląduje ono na wysypisku śmieci, gdzie rozkładałoby się latami.
- Zebrane obuwie może być wykonane z różnych materiałów i dowolnej marki. Jedyny wymóg jest taki, że trzeba przynieść parę, nie sztukę obuwia. Dodatkowo, aby zachęcić klientów do tej akcji, ale również wesprzeć proces edukacji ekologicznej, każdemu kto przyniesie takie obuwie i wrzuci je do kontenera udzielamy rabatu na zakup butów w CCC. W zamian za każdą przekazaną kompletną parę obuwia klient otrzymują voucher rabatowy na zakupy w CCC - informuje Daria Sulgostowska, rzecznik prasowy CCC S.A.
Gdzie oddać buty
Buty można oddać w sklepach we Wrocławiu (Galeria Wroclavia), Katowicach (Galeria Silesia), Rzeszowie (Rzeszów Plaza), Lubinie (Cuprum Arena), Krakowie (Bonarka City Center), Gdańsku (Forum Gdańsk), Poznaniu (King Cross Marcelin), Warszawie (Wars Sawa Junior), Olsztynie (Galeria Warmińska), Toruniu (Atrium Copernicus) oraz Polkowicach (Park Handlowy). Do tej pory zebrano najwięcej butów w Olsztynie (prawie 300 par), a także Krakowie i Wrocławiu.

- Planując działania w ramach rozwoju sieci CCC zawsze istotny jest dla nas aspekt troski o środowisko naturalne. Nasza Strategia Zrównoważonego Rozwoju CCC pokazuje kierunek działań, w centrum których znajdują się potrzeby klientów oraz wyzwania środowiskowe rynku, na którym działamy. Choć to dopiero pilotaż to widzimy duży entuzjazm klientów. Uczestnicy zbiórki nie muszą wyrzucać zbędnych butów do śmietnika, oddają je, mając pewność, że CCC zagospodaruje je w odpowiedni sposób z poszanowaniem potrzeb środowiska naturalnego – mówi Jakub Grzelak, Dyrektor ds. Sprzedaży CCC S.A.

Najnowsze