Daniel Obajtek

i

Autor: MARCIN GADOMSKI/ SUPER EXPRESS Daniel Obajtek

Daniel Obajtek z ochroną od Orlenu? "Ochrona menedżerów nie jest niczym nadzwyczajnym"

2021-03-18 15:13

Daniel Obajtek, za zgodą Rady Nadzorczej Orlenu, uzyskał ochronę - ustalił nieoficjalnie portal Interia. "Ochrona menedżerów, którzy podejmują strategiczne decyzje, nie jest niczym nadzwyczajnym. W większości przypadków stanowi ona element kontraktów menedżerskich." - podaje Interia informację biura prasowego spółki.

- Tego typu ochrona była już przyznawana w uzasadnionych przypadkach wielokrotnie w czasie kilku poprzednich kadencji zarządów, co najmniej na przestrzeni ostatnich 10 lat. W każdym przypadku zgodę na jej przyznanie wyraża Rada Nadzorcza PKN ORLEN - podkreśla biuro prasowe koncernu. - Zapewniamy jednak, że podstawą do uruchomienia takiej procedury muszą być realne zagrożenia dla zdrowia lub życia, wynikające z pełnionej w PKN ORLEN funkcji - przekazano Interii.

W wywiadach Daniel Obajtek wielokrotnie mówił o bezpieczeństwie swoim i własnej rodziny. - Odkąd to przychody prezesów Orlenu są poddawane pod publiczną dyskusję? Niech mi ktoś powie czy któremukolwiek prezesowi Orlenu urządzono taki koszmar? Ja się nie dam sterroryzować. Obciążę kosztami ochrony Platformę Obywatelską. To, że moje dziecko płacze, tego im nie daruję - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską.

dr Anna Materska-Sosnowska: Obajtek to klasyczny przypadek Dyzmy [Super Raport]

"Ochrona menedżerów, którzy podejmują strategiczne decyzje, nie jest niczym nadzwyczajnym. W większości przypadków stanowi ona element kontraktów menedżerskich. Podobnie jest w przypadku ochrony członków zarządu PKN ORLEN" - czytamy w odpowiedzi biura prasowego spółki.

W rozmowie z Wirtualną Polską Daniel Obajtek mówił o bezpieczeństwie swoim i własnej rodziny. - Odkąd to przychody prezesów Orlenu są poddawane pod publiczną dyskusję? Niech mi ktoś powie czy któremukolwiek prezesowi Orlenu urządzono taki koszmar? Ja się nie dam sterroryzować. Obciążę kosztami ochrony Platformę Obywatelską. To, że moje dziecko płacze, tego im nie daruję - zadeklarował prezes Orlenu.

Najnowsze