Dariusz Piontkowski

i

Autor: MARK KUDELSKI/SUPER EXPRESS

Pomyłka wiceministra

Dariusz Piontkowski o zarobkach nauczycieli. Pomylił kwoty netto z brutto

2022-08-25 18:03

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski w jednej z audycji radiowej jedynki wypowiadał się na temat zarobków nauczycieli. Stwierdził, że nauczyciel dyplomowany zarabia średnio 6 800 złotych. Za pomyłkę przeprasza w mediach społecznościowych.

Brutto czy netto? Pomyłka wiceministra edukacji 

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski był gościem audycji "Sygnały Dnia" w radiowej Jedynce. Prowadzona dyskusja dotyczyła między innymi zarobków nauczycieli. W pewnym momencie Dariusz Piontkowski został zapytany o to, ile zarabia nauczyciel języka polskiego, pracujący w szkole podstawowej, mający 10-letni staż pracy.

"Jeżeli jest to stopień nauczyciela dyplomowanego, czyli najwyższy stopień awansu zawodowego jego wynagrodzenie średnie z wszystkimi dodatkami to jest przeciętnie około 6 tys. 800 czy 900 zł" - odpowiedział wiceminister.

Dopytywany czy podana przez niego kwota jest kwotą brutto czy "na rękę" odpowiedział "to jest oczywiście na rękę, ale to jest łącznie z dodatkami, jeżeli ma wychowawstwo, za staż pracy, jeżeli ma nadgodziny, to jego wynagrodzenie może być zdecydowanie wyższe".

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Dariusz Piontkowski przeprasza za przejęzyczenie

W czwartek 25 sierpnia 2022 roku, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski przeprosił za "przejęzyczenie" za pośrednictwem Twittera. 

"Wczoraj w Sygnałach Dnia, podając kwotę 6,8 tys. zł średniego wynagrodzenia nauczyciela dyplomowanego omyłkowo wskazałem, że jest to kwota netto, a nie brutto" – napisał.

Szef ZNP komentuje wypowiedź wiceministra

Do wspomnianego przejęzyczenia postanowił odnieść się również szef Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) Sławomir Broniarz.

"Ja rozumiem, że historyk – bo minister Piontkowski był nauczycielem historii – może mieć problemy z rozróżnieniem kwoty brutto i netto, ale taka konfabulacja nie przystoi wiceministrowi ani nauczycielowi" - skomentował na antenie TVN24 szef ZNP.

Sonda
Czy nauczyciele powinni dostać podwyżkę wynagrodzenia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany