POP Box

i

Autor: Shutterstock POP Box

Automaty firmy DHL

DHL z własnymi automatami. POP Box już w listopadzie

2022-11-08 5:10

Niemiecka firma kurierska DHL robi konkurencję firmie InPost. Już w listopadzie br. w wielu miastach w Polsce pojawią się tzw. POP Box’y. Sprawdź, w jakich punktach będziesz mógł nadać i odebrać przesyłkę.

Automat firmy DHL - POP Box. Gdzie będziesz mógł nadać i odebrać przesyłkę?

Firma kurierska DHL wprowadza nowość - automaty. POP Box’y zadebiutują w Polsce już w listopadzie br. Jak poinformowała w komunikacie prasowym spółka, do końca roku pojawi się kilkaset automatów, a docelowo firma planuje, by było ich kilka tysięcy.  Na chwilę obecną staną w różnych miastach w kraju m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy, Olsztynie i Rzeszowie. Paczki będzie można wysłać również w mniejszych miejscowościach. A odebrać je z automatu będzie można w ciągu 4 dni. 

Jak poinformowała firma kurierska DHL, automaty POP Box (Punkty Odbioru Paczek) pojawią się w punktach handlowo usługowych np. w niektórych sklepach spożywczych, stacjach benzynowych i aptekach. Wprowadzenie maszyn to odpowiedź na oczekiwania klientów, bowiem jak tłumaczy firma DHL, “ w ciągu ostatnich trzech lat udział nadań i odbiorów poza domem w rynku paczek zwiększył się aż trzykrotnie. Według prognoz wolumen przesyłek kurierskich zwiększy się w tym roku do 860 mln sztuk i 950 mln sztuk w przyszłym roku. To pokazuje, jak duży jest potencjał rynku usług kurierskich”. 

DHL konkurencją dla firmy InPost

Pierwszym inicjatorem do stworzenia automatów paczkowych była firma InPost, od lat można nadawać i odbierać przesyłki za jej pośrednictwem w wielu punktach w całej Polsce. Paczkomatów InPost przybywa. Są one dużo łatwiejszą formą niż wysyłka paczki przy pomocy kuriera. Przykład z firmy InPost postanowiło wziąć DPD Polska i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów wprowadziła tzw. automaty DPD Pick Up. Teraz, do grona automatów paczkowych dołącza niemiecka firma DHL ze swoimi POP Box’ami. 

Sonda
Czy korzystasz z paczkomatów?
Pieniądze to nie wszystko. Marcin Ociepa
inpost sprostowanie

i

Autor: Materiały prasowe/screen inpost sprostowanie Link: https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-4oqS-nVgW-eX7Z_inpost-sprostowanie.jpg
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze