Maseczki zostaną z nami NA ZAWSZE?! Będziemy je nosić nawet, jak pandemia się skończy! Szokująca wiadomość Ministra Zdrowia

i

Autor: Canva.com Maseczki zostaną z nami NA ZAWSZE?! Będziemy je nosić nawet, jak pandemia się skończy! Szokująca wiadomość Ministra Zdrowia

Do sklepu i autobusu tylko w medycznej masce. Szmacianki zakazane!

2021-01-20 12:01

Koronawirus nie odpuszcza. Powstał nowy szczep koronairusa, który rozprzestrzenia się błyskawicznie. W związku z tym potrzebne są kolejne obostrzenia. Jednym z nich jest nakaz korzystania wyłącznie z maseczek medycznych lub masek z filtrem. Zakaz noszenia maseczek szmacianych. Zobacz szczegóły.

Pandemia koronawirusa trwa. Maseczki cały czas trzeba nosić. Sytuacja na świecie staje się coraz trudniejsza, bo koronawirus mutuje. W Wielkiej Brytanii pojawił się szczep, który bardzo szybko się rozprzestrzenia. Z problemem tym borykają się już także Niemcy. Zaostrzenie sytuacji epidemiologicznej sprawia, że trzeba wprowadzać nowe obostrzenia. I tak w związku z tym w Niemczech zostaje przedłużony lockdown do 14 lutego. Zmiany dotyczą też obowiązku noszenia maseczek. Władze naszego zachodniego sąsiada dostrzegają nieskuteczność maseczek materiałowych i zakazują noszenia ich w autobusach. Ale nie jest wykluczone, że zakaz ten obejmie też inne miejsca, w których gromadzą się obcy sobie ludzie, jak sklepy, banki, zakłady pracy. Trzeba zakładać wyłącznie maskę medyczną lub maseczkę typu KN95/N95 oraz FFP2. Czy podobne zasady zostaną wprowadzone w Polsce? Rząd cały czas podkreśla, że jego decyzje zależą od sytuacji epidemicznej. A ta jest niezwykle dynamiczna, co utrudnia planowanie.

Dzień Babci i Dziadka. Promocje w Netto

Z pandemią koronawirusa mierzymy się od roku. Cały czas w przestrzeni publicznej obowiązujje zasada DDM: dystans, dezynfekcja i maseczka.

ZUS wysyła emerytom po kilkanaście tysięcy. To nie pomyłka. Emerycie! Nie przegap przelewu
Sonda
Przestrzegasz tego nakazu?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze