Zmiana w programie Dobry start

i

Autor: Getty images Zmiany w programie "Dobry start"

Dobry START ruszył. Polacy dostali już 240 mln zł na wyprawki dla dzieci

2021-07-29 9:24

Wnioski na świadczenie w ramach programu ”Dobry Start” można składać od początku lipca. ZUS zaczął już wypłatę świadczenia. Na konta Polaków trafiło już około 240 mln zł. - Pieniądze te obejmą kilkaset tysięcy dzieci – powiedziała prezeska Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska. - To doskonały wynik, który pokazuje, że Polacy dobrze radzą sobie z załatwianiem różnych spraw online – skomentowała nabór ministra rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Świadczenie z programu "Dobry start" przysługuje w wysokości 300 złotych - raz w roku- na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

W roku szkolnym 2021/2022 wniosek na 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Świadczenie wypłacane jest wyłącznie na rachunek bankowy. Od 1 lipca złożono już 1,7 mln wniosków. Dla wszystkich zainteresowanych świadczeniem w ramach programu ”Dobry Start” ZUS uruchomił infolinię pod numerem 22 290 22 02.

Dodatkowo w wybranych 938 placówkach Poczty Polskiej będzie można uzyskać pomoc w złożeniu drogą elektroniczną wniosku o świadczenie 300 plus w ramach programu "Dobry Start".

Zgodnie ze stałym harmonogramem, wnioski drogą online można składać od 1 lipca do 30 listopada. Jeśli wniosek został złożony w lipcu lub sierpniu, wypłata przyznanego świadczenia dobry start nastąpi nie później niż do 30 września.

W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach (tj. wrześniu, październiku lub listopadzie) wypłata świadczenia nastąpi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Sonda
Czy będziesz składać wniosek online o świadczenie w ramach programu "Dobry start"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze