Biedronka

i

Autor: mat. pras. BIEDRONKA

Dodatek covidowy 1500 zł dla pracowników. Tego żądają związkowcy biedronki!

2020-11-12 15:29

Sprzedawcy na kasie w sposób szczególny narażeni są na transmisję koronawirusa. Dlatego, działające przy Jeronimo Martins Polska, związki zawodowe uznały, że pracownikom sieci należy się dodatek za pracę w tak dużym ryzyku. Postulują o przyznanie pracownikom Biedronki dodatku covidowego do pensji w wysokości 1,5 tys. zł. brutto. Dodatek covidowy miałby być wypłacany w czasie trwania pandemii.

Sprzedawcy i pracownicy sklepów są bardziej narażeni na zachorowanie na Covid -19 niż przedstawiciele innych branż. Nie mają co marzyć o pracy zdalnej, a liczba klientów przewijających się każdego dnia przez sklep sprawia, że boją się o własne zdrowie. Mimo odgrodzenia od klientów pleksą, noszenia maseczek i używaniu środków dezynfekujących, wciąż boją się zakażenia koronawirusem. Dlatego właśnie zgłaszali się do związkowców, działających przy Jeronimo Martins Polska o uregulowanie kwestii dodatków w tym trudnym i niebezpiecznym dla nich czasie. Związkowcy zareagowali i zgłosili się do zarządu firmy z prośbą o przyznanie specjalnego dodatku covidowego.

- (…) wnosimy do pracodawcy o rozważenie wprowadzenia dodatku do pensji w kwocie 1500 PLN brutto na każdy etat, na okres trwania pandemii, dla pracowników świadczących pracę w obecnym, trudnym czasie epidemii, narażając swoje zdrowie i życie podczas wypełniania obowiązków pracowniczych – można przeczytać w piśmie, które do zarządu sieci Biedronka wysłały Organizacja Zakładowa nr 922 NSZZ „Solidarność” w JMP S.A., Komisja Międzyzakładowa WZZ „Sierpień 80” w Bydgoszczy oraz Komisja Zakładowa „Solidarność 80” w Jeronimo Martins Polska.

Związkowcy zwracają się do zarządu z prośbą o dialog w tej sprawie.

Rewolucja! Pensja minimalna ZALEŻNA od miejsca zamieszkania! Gdzie zarobisz najwięcej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze