piec

i

Autor: pixabay

Dodatek osłonowy. Nadchodzi ogromna zmiana. Jak zyskać pieniądze?

2022-02-02 17:01

Dodatek osłonowy w postaci dopłaty inflacyjnej do ogrzewania cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do tej pory wyższy dodatek przysługiwał gospodarstwom domowym, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe. Ale tylko, kiedy źródło ciepła jest wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Teraz ten zapis się zmienia, dzięki czemu szybciej i łatwiej będzie można dostać wsparcie. Zobacz, co się zmienia w dodatku osłonowym.

Dodatek osłonowy. Jak dostać wyższy dodatek osłonowy. Nowe przepisy

Dodatek osłonowy ma ratować Polaków przed galopującą inflacją. Wyższe dopłaty mogą dostać osoby, które mają kocioł na paliwo stałe. Do tej pory osoby te mogły dostać wyższy dodatek osłonowy, gdy źródło ciepła było wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Teraz to się zmienia. Zgodnie z nowym rozporządzeniem ministra klimatu i środowiska w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku osłonowego, źródło ciepła musi być zgłoszone - a nie wpisane jak dotychczas -  przez właściciela lub zarządcę budynku do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wysokość dodatku osłonowego jest zróżnicowana i zależy od wielkości gospodarstwa domowego i dochodu. Wynosi on do 400 do 1150 zł. Ale może być wyższy i wynosić odpowiednio 500 lub maksymalnie 1437,50 zł. Jednak gospodarstwo domowe musi spełniać dodatkowy warunek: musi korzystać z jednego z wymienionych w przepisie źródeł ogrzewania, używać go jako głównego urządzenia grzewczego i zasilać węglem lub paliwami węglopochodnymi. Dodatkowo musi być ono zgłoszone przez właściciela lub zarządcę budynku do CEEB.

Tańczące z promocjami 24.01.2022r.
Sonda
Czy dodatek osłonowy będzie istotny w Twoim budżecie domowym?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze