dodatek gazowy 2023 wniosek

i

Autor: gettyimages Dodatek gazowy 2023 przewidziany jest dla osób o najniższych dochodach. Złóż wniosek

Tarcza antyinflacyjna

Dodatek osłonowy. Sprawdź, czy dostałeś pieniądze! Minął ważny termin

2022-12-05 13:33

Dodatek osłonowy to część rządowej tarczy antyinflacyjnej. Miał on zniwelować wzrost cen energii, gazu i żywności. Przyznawany był w oparciu o kryterium dochodowe. Państwo miało wypłacać pieniądze w dwóch transzach. Termin pierwszej upływał w marcu, a tej drugiej w grudniu 2022. Jeśli złożyłeś wniosek o dodatek osłonowy wypłacany w ramach tarczy antyinflacyjnej, sprawdź, czy masz pełną pulę na koncie.

Dodatek osłonowy. Kto mógł złożyć wniosek?

Dodatek osłonowy został przygotowany dla osób o najniższych dochodach. Dodatek osłonowy przysługuje tym osobom, których dochód na osobę: w jednoosobowym gospodarstwie domowym nie przekracza 2100 zł, w wieloosobowym gospodarstwie domowym nie przekracza 1500 zł. Dodatek wypłacany jest na wniosek. Dokumenty należało złożyć w urzędach gminy lub MOPS-ach.

Kiedy wypłata dodatków osłonowych?

Wypłata dodatków miała być realizowana w 2022 r. w 2 równych ratach, tj. do 31 marca i do 2 grudnia 2022. W przypadku wniosków złożonych po 31 stycznia 2022 realizacja wypłaty dodatku osłonowego miały nastąpić jednorazowo w terminie nie późniejszym niż do 2 grudnia 2022 r. Jeśli składałeś wniosek o dodatek osłony, to sprawdź, czy masz już pieniądze na koncie, bowiem właśnie upłynął termin na wywiązanie się państwa z wypłat należnych kwot.

Ile wynosi dodatek osłonowy?

Dodatek osłonowy wynosi rocznie:

  • 400 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego;
  • 600 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób;
  • 850 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób;
  • 1150 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.
Sonda
Czy dodatek osłonowy będzie istotny w Twoim budżecie domowym?
Pieniądze to nie wszystko - Dariusz Szymczycha
Najnowsze