Mało znane podatki, które mogą narobić problemów. Sprawdź, zanim zapuka do ciebie komornik!

i

Autor: unsplash.com Mało znane podatki, które mogą narobić problemów. Sprawdź, zanim zapuka do ciebie komornik!

Nowa emerytury

Dodatkowe pieniądze dla emerytów z Polskiego Ładu. Kto otrzyma pieniądze?

2022-09-29 12:24

Zwrot podatku dla emerytów może osiągnąć nawet 600-700 zł. Wypłata tych pieniędzy ma mieć miejsce w 2023 roku. To efekt zmian przypisów wprowadzonych przez Polski Ład i poprawkę do reformy podatkowej. Reforma podatkowa dla seniorów oznacza również niższy podatek od emerytury, ale niektórzy skorzystają dodatkowo. Seniorzy o niższych emeryturach i rentach są od początku roku zwolnione z podatku PIT - informuje Gazeta Pomorska.

Kiedy zostanie wypłacony zwrot podatku dla seniorów?

Gazeta informuje, że na pieniądze dla emerytów trzeba będzie zaczekać do przyszłego roku. Zostaną wypłacone dopiero, gdy rozliczymy się z podatków za 2022 r. i nastąpi to prawdopodobnie dopiero w drugiej połowie 2023 r. Nie będzie konieczności składania żadnych wniosków o zwrot pieniędzy.

-Ministerstwo Finansów, tak jak w minionych latach, wypełni PIT dla większości podatników. Im szybciej zaakceptujemy PIT w systemie na stronie podatki.gov.pl, tym większa szansa, że zwrot pieniędzy otrzymamy również wcześniej - przypomina dziennik.

Którzy seniorzy mogą liczyć na wysoki zwrot podatku?

Jak wyjaśnia gazeta, zwrot podatku dla emerytów będzie efektem półrocznego obowiązywania 17 proc. stawki podatkowej. Wartość ta od 1 lipca jest niższa i wynosi 12 proc. Co ciekawe, obowiązuje jednak z mocą wsteczną od 1 stycznia 2022 roku.

-Obniżenie podatku dochodowego ma obowiązywać z mocą wsteczną od 1 stycznia 2022 r. A to oznacza, że fiskus będzie musiał zwrócić część pobranego podatku od początku roku. Zwrot podatku będzie dotyczyć m.in. emerytów i rencistów, którzy otrzymują świadczenia emerytalne i rentowe powyżej 2,5 tys. zł brutto. Osoby o niższych emeryturach i rentach są bowiem od początku roku zwolnione z podatku PIT - czytamy w gazecie.

Pieniądze to nie wszystko - Stanisław Szwed

Po ciemku, w zimnie i o suchym chlebie? Widmo surowej zimy zagląda Polakom w oczy!

Posłuchaj, co ludzie mówią o nadchodzących miesiącach.

Listen to "Tak oszczędzają Polacy. Siedzą W ZIMNIE, po ciemku i jedzą SUCHY chleb! Ludzie wyjdą na ULICE!" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze