Dofinansowanie do kredytów ekologicznych w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS

2020-12-04 0:00 Materiał Partnerski
Dofinansowanie do kredytów ekologicznych w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS
Autor: Shutterstock

„EKO? Logiczne, że się opłaca!” – takim hasłem Banki Spółdzielcze z Grupy BPS oraz Bank BPS promują kredyty gotówkowe na cele ekologiczne. Kredyt to nie tylko szybsza realizacja domowych przedsięwzięć ekologicznych, ale też możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości 5 000 zł.

Lista celów, które można sfinansować kredytami z Banków Spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS i z Banku BPS jest bardzo szeroka. Obejmuje inwestycje w termomodernizację mieszkania lub domu (wymiana okien i drzwi, ocieplanie stropu, piwnic, ścian zewnętrznych, itp.), montaż instalacji pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych (kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, przydomowe wiatraki, urządzenia, które korzystają z biomasy, itp.), jak i wymianę pieców i kotłów. Środki z kredytu przeznaczyć można również na inwestycje z zakresu ochrony wód, np. zakup i montaż domowych stacji uzdatniania wody z ujęć własnych, systemów odzysku wody deszczowej, czy przydomowych oczyszczalni ścieków. Ekologiczny zakup to także urządzenia AGD z klasą energooszczędności A+++, a nawet pojazdy z napędem elektrycznym i rowery.

Gdzie po dotację?

Ekologiczne przedsięwzięcia wspierają między innymi lokalne samorządy i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przykładami takich programów są „Czyste Powietrze”, czy „Mój Prąd”. Osoby, które chcą skorzystać z dotacji, często potrzebują dodatkowych środków na tzw. wkład własny. Teraz mogą zwrócić się do swojego Banku Spółdzielczego z Grupy BPS po kredyt na cele ekologiczne.

5 000 zł dofinansowania

W ramach promocji „EKO? Logiczne, że się opłaca!” każdy klient, który do końca roku 2020 weźmie w jednym z Banków Spółdzielczych z Grupy BPS lub w Banku BPS kredyt gotówkowy na cele ekologiczne, będzie mógł zagrać w konkursie EKO Fortuna. Codziennie można wygrać dodatkowe dofinansowanie w wysokości 5 000 zł. Dla wszystkich zarejestrowanych uczestników przewidziane są nagrody rzeczowe – koszulki z zabawnymi hasłami promującymi ekologię. Wystarczy poprosić o kupon konkursowy w swoim banku.

Bożena Głogowska, Wiceprezes Zarządu Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku

Niewątpliwe działania eko zyskują na popularności. Jako GBS Bank doświadczamy tego, współpracując z lokalnymi dostawcami rozwiązań fotowoltaicznych, pomp ciepła, a także producentami bionawozów, obserwując ich sukcesy i współfinansując mniejsze i większe przedsięwzięcia. Dzieje się tak przez wzrost zbiorowej świadomości, swego rodzaju modę na bycie eko, ale przede wszystkim ze względów praktycznych: rozwiązania eko są wygodniejsze, a w dłuższej perspektywie, m.in. biorąc pod uwagę wzrost kosztów energii, coraz bardziej opłacalne, jako że pozwalają oszczędzać domowy budżet. To czas i miejsce na bycie eko, o czym przekonują nie tylko liczne oddolne inicjatywy, w tym samorządów, ale także szeroko zakrojone inicjatywy Unii Europejskiej i poszczególnych krajów. O rosnącej wadze zagadnień związanych ze zmianami klimatycznymi, ochroną bioróżnorodności i zasobów naturalnych, dążeniem do zrównoważonego rozwoju i ograniczenia konsumpcji, świadczą przede wszystkim prowadzone programy rządowe i samorządowe oferujące dofinansowanie do prośrodowiskowych inwestycji.

W Bankach Spółdzielczych Zrzeszenia BPS, wraz z konkursem EKO Fortuna, realizowany jest również drugi konkurs pod nazwą Kartowa Fortuna, który przeprowadzany jest we współpracy z Visą. Każda karta wydana do połowy grudnia daje możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest codziennie 5 razy po 500 zł. A zatem nasza ekoLOGICZNA kampania jest nie tylko edukacyjna, lecz również atrakcyjna, dzięki możliwości wygrania dodatkowych środków finansowych. Wybrana formuła daje dodatkowo możliwość wsparcia realizowanych inwestycji albo ułatwienie na przykład spłaty raty zaciągniętego kredytu. I to daje efekty. Oba konkursy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony osób poszukujących rozwiązań kredytowych i jesteśmy przekonani, że tak pozostanie do końca całej akcji, której finał zaplanowano na koniec roku 2020.

Klienci Banków Spółdzielczych z Grupy BPS płacą mobilnie
Autor: Materiały Prasowe
Najnowsze