Pizza

i

Autor: pixabay.com Domino’s skonsoliduje polskie pizzerie

Pizza

Domino’s Pizza wycofuje się z Włoch! Firma przegrała z tradycją

2022-08-10 10:46

Amerykańska pizza poległa w zderzeniu z włoską tradycją. Sieć Domino's wycofuje się z kolebki pizzy. Amerykanie przez siedem lat próbowali zainteresować Włochów swoim produktem, ale ostatecznie skapitulowali. Powód? Włosi po prostu wolą lokalne wypieki.

Domino's w 2015 roku postawiła sobie ambitne zadanie podbicia pierwotnego rynku Pizzy. Amerykanie chcieli otworzyć we Włoszech 880 lokali, a ich przewagą miała być możliwość dowozu do domu. Amerykańska pizza najwyraźniej nie zasmakowałą Włochom. Pod koniec 2020 r. sieć wygenerowałą ponad 10 mln euro długu, a na początku tego roku sąd zgodził się na trzymeisięczny okres ochrony przed wierzycielami. Ostatecznie jednak zyski się nie pojawiły i Domino's znika po siedmiu latach z Włoch. Ostatecznie nawet flagowa usługa Domino's, czyli dowóz, nie zrobiłą na nikim wrażenia, ponieważ podczas pandemii tradycyjne pizzerie szybko dostosowały się do nowej rzeczywistości i wprowadził dostawy.

Bloomberg, który opisał sprawę, zwrócił uwagę, na współpracę między mniejszymi lokalami a Glovo.

"Przypisujemy ten problem znacznie zwiększonemu poziomowi konkurencji na rynku dostaw jedzenia, gdzie zarówno zorganizowane sieci, jak i małe restauracje dostarczają jedzenie, obsłudze i restauracjom otwieranym ponownie po pandemii oraz konsumentom" - powiedziała ePizza, włoski operator Domino's, dla inwestorów opisującym wyniki za czwarty kwartał 2021 roku.

Domino's działa od lat 60. Założona w Michigan spółka obecna jest na całym świecie i skupia się na dostawach zamówień. Na 9000 lokali, 3000 znajduje się poza USA. Sieć obecnie posiada około sześćdziesięciu punktów w Polsce.

Sonda
Jak często jesz fastfoody? Pizza, hamburgery, frytki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze